Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody komunikacji Dawniej i dziś.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody komunikacji Dawniej i dziś."— Zapis prezentacji:

1 Metody komunikacji Dawniej i dziś

2 Słowa i sygnały Nawet w czasach kamieni a łupanego nasi przodkowie komunikowali się w sposób mniej lub bardziej zrozumiały dla ludzi współczesnych. Tak rozwijał się język. Każdy region świata miał określony sposób wypowiadania się zrozumiały tylko dla jego Mieszkańców. Dzięki temu dzisiaj mamy tak wielką różnorodność językową. Sygnały również miał swój początek wieki temu. Pierwsze rysunki naskalne – przejawy sztuki czy może informacji dla innych?? Sygnały świetlne, dymne, gesty pełniły rolę informacyjną i wciąż pomagają w kontaktach międzyludzkich.

3 Pismo Zaczęło się od Hieroglifów. Pismo piktograficzne – obrazkowe. Później pismo klinowe Sumerów. I dalej przez wieki kształtowano sposób porozumiewania się, przesyłania wiadomości, zapisywania dokumentów, kronik, dzieł literackich. Bez pisma pewnie dalej Siedzieli byśmy w jaskiniach.

4 Telegraf Telegraf - urządzenie do przekazywania informacji, przeważnie tekstowych, na odległość. Telegraf igiełkowy skonstruowano w 1833 roku. Pierwszy elektryczny telegraf zbudowany został w 1837 roku. W tym samym roku Samuel Finley Breese Morse opracował pierwszy amerykański telegraf, który był oparty na systemie kropek i kresek, zwanymalfabetem Morse'a, przesyłanym tylko przez jedną parę przewodów. Dzięki prostocie budowy linii telegraficznych i niezawodności działania system Morse'a został w końcu uznany za standard.

5 Telegram Tele-gram –tekst przesłany początkowo przez telegraf,
później przez dalekopis obecnie przez telefon, faks,  lub SMS. Usługę wysyłania telegramów świadczył urząd pocztowy. Kiedyś telegram był przesyłany w postaci teleksu za pomocą dalekopisu. W urzędach pocztowych nieposiadających dalekopisu, telegram był przekazywany do urzędu nadrzędnego telefonicznie.

6 Telefon Ciekawostka W roku 1876 dwóch wynalazców, Elisha Gray i Alexander Bell, samodzielnie zaprojektowało swoje telefony. Obaj mężczyźni szybko udali się do urzędu patentowego; dzieliła ich różnica kilku godzin; Bell jako pierwszy opatentował swój telefon. Elisha Gray i Alexander Graham Bell stoczyli słynną bitwę prawną o wynalezienie telefonu; zwycięsko wyszedł z niej Bell. Już w XVII w. ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z możliwości przesyłania głosu za pośrednictwem metalowego przewodu. Za wynalazcę telefonu uważa się Aleksandra Bella, który pierwszy opatentował ten wynalazek.

7 Telefon komórkowy Potocznie komórka. Telefon działjący w oparciu o telefonię komórkową, czyli urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające swoim użytkownikom bezprzewodowe połączenia na obszarze złożonym z tzw. komórek. Czyli z polskiego na „nasze” komórka umożliwia nam rozmowę z osobami w odległych od nas Miejscach jeżeli tylko znajduje się w zasięgu satelity. Bez kabelków.

8 Internet Imperium Sieci Komputerowej - to symbol najnowocześniejszej technologii, wkraczającej do mieszkań milionów właścicieli komputerów. Łączy tysiące firm i osób prywatnych, przesyłających miliardy bajtów informacji każdego dnia. Czyli możemy w nim robić wszystko i nic.

9 Komunikacja w Internecie
Komunikujemy się w Internecie na wiele Sposobów. Korzystamy z poczty e- mail, Facebooka, gadu-gadu, różnego rodzaju czatów, blogów itp. Te programy pozwalają nam na natychmiastowe połączenie się z wybranym komputerem, więc i osobą przed nim siedzącą. Ułatwiają i usprawniają komunikację.

10 Źródła http://pl.wikipedia.org/wiki/Telefon
https://www.facebook.com/pages/Spotted-Krak%C3%B3w/


Pobierz ppt "Metody komunikacji Dawniej i dziś."

Podobne prezentacje


Reklamy Google