Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Parę słów o Anglii Anglia – była kiedyś samodzielnym królestwem, obecnie jest największym i najludniejszym państwem zjednoczonego królestwa Wielkiej Brytanii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Parę słów o Anglii Anglia – była kiedyś samodzielnym królestwem, obecnie jest największym i najludniejszym państwem zjednoczonego królestwa Wielkiej Brytanii."— Zapis prezentacji:

1 Parę słów o Anglii Anglia – była kiedyś samodzielnym królestwem, obecnie jest największym i najludniejszym państwem zjednoczonego królestwa Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii. Anglie obecnie zamieszkuje 83% całkowitej populacji kraju. Region zajmuje ok. dwie trzecie całej wyspy. Posiada granicę lądową z Walią na zachodzie i Szkocja na Północy. Cała Wyspa Brytyjska jest oblewana przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i Kanał La Manche. Stolicą Anglii jest przepiękne miasto Londyn.

2 Znani Anglicy Piłkarze: Frank Lampard ,Wayne Rooney, David Backham.
Aktorzy: Robert Pattinson, Hugh Grant, Daniel Craing. Piosenkarze: Adele, Robie Williams, Victoria Carolina Backham.

3 Największe i Najpiękniejsze
miasta Anglii Londyn; Birmingham- właśnie do tego miasta w przyszłym roku będziemy jechać z programu Comenius, więc dalszy ciąg prezentacji będzie właśnie o nim. Sheffield; Bradford; Liverpool; Leeds; Menchester; Bristol.


Pobierz ppt "Parę słów o Anglii Anglia – była kiedyś samodzielnym królestwem, obecnie jest największym i najludniejszym państwem zjednoczonego królestwa Wielkiej Brytanii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google