Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowe odżywianie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowe odżywianie."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowe odżywianie

2 Jak się zdrowo odżywiać?
Zdrowe odżywianie to nie tylko owoce i warzywa, ale także odpowiednia ilość posiłków w ciągu doby, czyli śniadanie,drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Powinniśmy jeść pięć posiłków dziennie, a każdy z nich musi być inaczej porcjowany. Nie można też zapomnieć o dużej ilości płynów spożywanych przez cały dzień, gdyż dorosły człowiek w ciągu dnia powinien pić około 2 litrów wody, dlatego przedstawię wam podstawy zdrowego trybu życia.

3

4 Śniadanie Śniadanie, jak każdy z nas wie, to najważniejszy posiłek dnia, dlatego powinno być jedzone po królewsku, czyli dużo odżywczych produktów popitych ciepłą herbatą. Po śniadaniu musimy czuć się bardzo najedzeni, bo od rana nasz żołądek pracuje najlepiej i szybko trawi, przez co porządne śniadanie nigdy nie tuczy. Odpowiednie śniadanie to na przykład kanapki z serem, szynką, sałatą, pomidorem i ogórkiem albo jajecznica , a wszystko popite ciepłą herbatą, ponieważ ciepłe napoje wspomagają pracę żołądka. Posiłek ten powinniśmy jeść około godziny po tym jak się obudzimy.

5

6 Drugie śniadanie Ten posiłek jest już mnie obfity od śniadania. Powinien składać się z kanapki, owocu i napoju. Drugie śniadanie jest raczej zaspokojeniem głodu do pory obiadowej. Nie należy natomiast przesadzać ze słodyczami.

7

8 Obiad Obiad nie powinien składać się z fast food'ów i dań polanych nienaturalnymi sosami, a na przykład z ryży, mięsa i surówki, ponieważ ten posiłek nie może być zbyt obfity i ciężkostrawny.

9

10 Podwieczorek Ten posiłek to delikatna przekąska, którą powinien być jogurt bądź owoc. Nie zapominajmy o szklance wody by uzupełniać zapasy płynów. Oczywiście można pozwolić sobie na małe słodkości, ale nigdy nie powinna to być przesadna ilość słodyczy.

11

12 Kolacja Kolacja to delikatny, lekkostrawny, ostatni posiłek w ciągu dnia, więc powinien być bogaty w substancje odżywcze. Pamiętajcie, że kolacja nie może zawierać słodkości, ponieważ wieczorem nasz organizm jest rozleniwiony i nie trawi wszystkich tłuszczy.

13

14 Ciekawostka To nieprawda, że zdrowa dieta to tylko owoce i warzywa, każda dieta powinna zawierać także słodycze, ponieważ gdy masz ochotę na coś słodkiego wtedy nasz organizm wysyła impulsy do mózgu, bo domaga się cukru.

15

16 Dziękuję za uwagę. Filip Chałupniczak


Pobierz ppt "Zdrowe odżywianie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google