Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak odżywiać się żeby być zdrowym?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak odżywiać się żeby być zdrowym?"— Zapis prezentacji:

1 Jak odżywiać się żeby być zdrowym?
Hmm…

2 1.Trzeba jeść różnorodne pokarmy (a nie tylko miodzik!)
2. Trzeba jeść systematycznie! to znaczy 5 posiłków, o tych samych, właściwych porach. Najlepiej co 3- 4 godziny. 3. Ważne jest też picie napojów! Dzieci – 2 litry dziennie.

3 4. Nie można zapominać o ilości spożywanych pokarmów, to znaczy co, kiedy i ile się zjada. Nie można poprzestać przecież tylko na moim ukochanym miodzie. Inaczej można wyhodować sobie brzuszek albo nawet doczekać się różnych chorób (jak cukrzycy, nadwagi). Dzięki temu będziemy silni, będziemy rosnąć i będziemy zdrowi.

4 I jeszcze jedno! 5. Ważne jest niestety jak się je. To znaczy nie powinno się jeść szybko i łapczywie. Trzeba wszystko starannie pogryźć, bo to jest dobre dla trawienia. Liczy się też kulturalna i towarzyska wartość spożywania posiłków. Przecież to jest takie przyjemne.

5 A co daje jedzenie? Zastanówmy się wspólnie!

6 1.Energię Do życia – do spania, do bujania i wszelkiego działania.
Dzięki temu, że w jedzeniu są węglowodany i tłuszcze!

7 2. Składniki (materiał, budulec) do rośnięcia i rozwoju.
Dzięki temu, że w jedzeniu są białka, składniki mineralne i kwasy tłuszczowe

8 Jest jeszcze coś i ja to wiem!
3. Jedzenie dostarcza składniki regulujące prawidłowe funkcjonowanie organizmu – są to witaminy i składniki mineralne!

9 Powtórzmy! Co jest w jedzeniu?
Energia do życia i działania – z węglowodanów i tłuszczów. Składniki budulcowe do wzrostu i rozwoju - białko, składniki mineralne i kwasy tłuszczowe. Regulatory – składniki mineralne i witaminy.

10 I jeszcze ja wam coś powiem jeśli pamiętacie kim jestem?
Nie są zbyt zdrowe produkty wysoko przetworzone. Co to znaczy? – to znaczy produkty tak spreparowane, że mogłyby przeżyć chyba dłużej niż my – mają bardzo dużą ilość konserwantów, cukrów i tłuszczów i w ogóle trudno rozpoznać z czego zostały zrobione.

11 Zakupy Gdy robisz zakupy – pamiętaj proszę!
1/ Jakie produkty są zdrowe dla twojego organizmu. 2/ Co najczęściej powinieneś jeść – a są to w następującej kolejności: płyny (woda), produkty zbożowe, warzywa (5 razy dziennie) owoce, nabiał (3 razy dziennie), mięso, ryby czy jajka (1 raz dziennie). 3/ Na słodycze niestety nie ma miejsca – najlepiej jako słodycze potraktować owoce, także suszone. Właściwie słodycze jeść „od święta”. 4/ Zwracaj uwagę na skład produktów – czy nie ma w nich konserwantów oraz ile kalorii posiada dany produkt. 5/ Zwracaj uwagę na termin ważności. Staraj się nie kupować produktów o zbyt długim terminie ważności.


Pobierz ppt "Jak odżywiać się żeby być zdrowym?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google