Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś"— Zapis prezentacji:

1 Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś

2 W skład naszej grupy wchodzą: Igor Chynasiński, Michał Jasiński, Adam Marucha, Mikołaj Rutkowski, Michał Soszyński

3 Problem Czy młodzież naszego gimnazjum zdrowo się odżywia?

4 Metody Naszym zadaniem jest sprawdzenie ilu nastolatków w naszym gimnazjum jak i czy zdrowo się odżywia.

5 Co zamierzamy zrobić Przeprowadzimy ankiety wśród uczniów klas I dotyczące: ilości i jakości spożywanych przez nich posiłków, spożywanych dziennie zawartości kalorycznych. Przeprowadzimy wywiad na temat najczęściej kupowanych produktów w sklepiku szkolnym Porównamy statystycznie czy uczniowie wolą zjeść pączek czy obiad w stołówce szkolenej.

6 WYNIKI ANKIETY

7 Ile spożywasz posiłków dziennie?
3% 20% 37% 40%

8 Wniosek Powinniśmy spożywać pięć posiłków dziennie w małych ilościach, 20% uczniów tak postępuje, a 40% jest bliskie do dobrego odżywiania.

9 Ile litrów płynów wypijasz dziennie?
1% 38% 28%

10 Wniosek Niestety młodzież naszego gimnazjum wypija za mało płynów, średnie dzienne zapotrzebowanie płynów wynosi minimum 2l.

11 Co spożywasz w największej ilości?
31% 25% 12% 8% 0%

12 Wniosek Wśród uczniów naszego gimnazjum spożycie pieczywa jest za wysokie. Warzywa natomiast powinny być spożywane w większych ilościach. Zdecydowana pochwała należy się na nie spożywanie fast-food’ów.

13 O której godzinie spożywasz ostatni posiłek?
26% 25% 20% 14% 8% 0%

14 Wniosek Uczniowie naszego gimnazjum za późno jedzą ostatni posiłek tylko 8% młodzieży je go prawidłowo do godziny

15 Jak często jadasz fast-food’y?

16 Wniosek Wyniki tego pytania są zadowalające ponieważ aż 13% uczniów nie je fast-food’ów co należy zaliczyć do sukcesu.

17 Co najczęściej kupujesz w sklepiku szkolnym?

18 Wniosek Wszelkiego rodzaju słodycze i napoje słodzone schodzą z sklepiku jak ciepłe bułeczki, a co jest szokujące nikt nie kupuje owoców!

19 Czy korzystasz z stołówki szkolnej?

20 Wniosek Podczas długiego pobytu w szkole w ciągu dnia należałoby zjeść obiad, celem zapewnienia regularnych posiłków i przestrzegania właściwej diety.

21 Czy to co jesz ma wpływ na Twoje samopoczucie?

22 Czy dyscyplina którą uprawiasz wymaga od Ciebie specjalnej diety?

23 Czy trudno jest przestrzegać diety?

24 Czy chcąc być dobrym sportowcem korzystasz z porad dietetyka?

25 Sposób na zdrowe odżywianie - Jadłospis

26 Poniedziałek 1.Śniadanie: Chleb z masłem czosnkowym i pomidorem. Herbata z cytryną lub kawa inka. 2.II śniadanie: Bułka z sałatą i szynką, jabłko. 3.Obiad: Barszcz czerwony, naleśniki z serem i dżemem, bita śmietana, kompot. 4.Podwieczorek: Banan, chałka z masłem. 5.Kolacja: Kawa, chleb z pasztetem i ogórkiem. Herbata owocowa.

27 Wtorek 1.Śniadanie: Zupa mleczna. Chleb z pastą z sera białego i rzodkiewki. Herbata z cytryną. 2. II śniadanie: Drożdżówka z jabłkiem. 3.Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, ziemniaki, schab w sosie, warzywa gotowane. Kompot. 4.Podwieczorek: Kasza manna z sokiem owocowym. 5.Kolacja: Bułka z masłem i szynką, pomidor, szczypior. Herbata z cytryną.

28 Środa 1.Śniadanie: Kanapki z szynką i zielonym ogórkiem Herbata z cytryną lub kawa inka. 2. II śniadanie: Bułka z masłem, sałatą i żółtym serem, jabłko. 3.Obiad: Krupnik, pyzy z mięsem, kapusta kiszona. Sok owocowy . 4.Podwieczorek: Budyń czekoladowy, biszkopty, truskawki. 5.Kolacja: Bułka z pastą z wędzonej ryby i jajka. Herbata.

29 Czwartek 1.Śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem. Kanapka z pasztetem i pomidorem . Herbata z cytryną 2. II śniadanie: Bułka z polędwicą drobiową i sałatą. 3.Obiad: Zupa ogórkowa ,gulasz wieprzowy, kasza jęczmienna, sałata ze śmietaną. Kompot. 4.Podwieczorek:Ciasto drożdżowe, winogrono. 5.Kolacja:Pieczywo razowe z masłem, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Kawa zbożowa z mlekiem.

30 Piątek 1.Śniadanie: Zupa mleczna. Kanapka z serem topionym i papryką. Herbata z cytryną. 2. II śniadanie: Drożdżówka z makiem, jabłko. 3.Obiad: Zupa fasolowa, pierogi ruskie ze śmietaną, duża marchewka. Kompot. 4.Podwieczorek: Kisiel z sokiem, herbata owocowa. 5.Kolacja: Bułka z masłem , jajecznica ze szczypiorkiem. Herbata

31 Sobota 1.Śniadanie: Grzanki tostowe z dżemem. Kakao. 2.II śniadanie: Chałka z masłem, sok Kubuś. 3.Obiad: Zupa pieczarkowa. Spaghetti z mięsem, żółtym serem i sosem pomidorowym. Sok. 4.Podwieczorek: Jabłecznik , czekolada do picia. 5.Kolacja: Kanapki z masłem i wędliną, sałatka jarzynowa .Herbata owocowa.

32 Niedziela 1.Śniadanie: Chleb z masłem , parówki zapiekane z serem , pomidor. Herbata z cytryną . 2.II śniadanie: Jogurt owocowy, herbatniki. 3.Obiad:Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka z warzywami i ryżem. Kompot. 4.Podwieczorek: : Lody z owocami. 5.Kolacja: Tosty z mozzarellą i bazylią. Sok owocowy.

33 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś"

Podobne prezentacje


Reklamy Google