Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skutki niewłaściwego odżywiania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skutki niewłaściwego odżywiania"— Zapis prezentacji:

1 Skutki niewłaściwego odżywiania
Mariola Baj Kl. 1 TG

2 Anoreksja jest jednym z najbardziej śmiertelnych schorzeń psychicznych
Anoreksja jest jednym z najbardziej śmiertelnych schorzeń psychicznych. Jej leczenie jest trudne, długie i wymaga ogromnej pracy ze strony osoby chorej i jej najbliższych.

3 Otyłość jest chorobą przewlekłą, której towarzyszą liczne powikłania ze strony układu krążenia i innych narządów. Stanowi znaczący czynnik zwiększający liczbę przedwczesnych zgonów. Podnosi to poważnie wydatki opieki zdrowotnej związane z leczeniem osób otyłych..

4 Bulimia-to zaburzenie odżywiania polegające na występujących co jakiś czas napadach obżarstwa oraz następujących po nich epizodach wymiotowania, ćwiczeń fizycznych, stosowania leków przeczyszczających

5 Miażdżyca to choroba w, której na wewnętrznych ściankach naczyń tworzą się tłuszczowe blaszki miażdżycowe zmniejszające przepływ krwi. Miażdżyca tętnic jest częstsza u mężczyzn i nasila się z wiekiem.

6 Zawał serca- Na zawał serca bardziej narażeni są mężczyźni, a także osoby, w których rodzinie występowały zawały. Ryzyko wzrasta z wiekiem, wysokim ciśnieniem krwi, poziomem cholesterolu, otyłością, jest większe u palaczy.

7 Kamica żółciowa występuje u kobiet, zwłaszcza otyłych i po czterdziestce, ale może również pojawić się u mężczyzn, a także i u osób młodych – nawet kilkunastoletnich.

8 Osteoporoza - Istotą choroby jest niedobór wapnia – podstawowego budulca kości. Wśród przyczyn należy wymienić: brak aktywności ruchowej, zmiany hormonalne, niewłaściwe odżywianie ( niedobory wapnia w okresie młodzieńczym ), nadczynność tarczycy i niedożywienie.

9 Nadciśnienie- Występuje ono szczególnie często przy towarzyszącej nadwadze i gdy inni członkowie rodziny cierpią na to schorzenie. Nadużywanie soli kuchennej w codziennej diecie, regularne spożywanie alkoholu i przyjmowanie niektórych leków, lub preparatów zawierających sterydy, może wpłynąć na wystąpienie nadciśnienia.

10 KONIEC


Pobierz ppt "Skutki niewłaściwego odżywiania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google