Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo rodzinne w Windows 8

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo rodzinne w Windows 8"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczeństwo rodzinne w Windows 8
Artur Rudnicki Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu Warszawa,

2 Co to takiego? Funkcja Bezpieczeństwo rodzinne umożliwia ustawienie limitów czasu używania komputera przez dziecko, a także określenie, kiedy i z jakich witryn sieci Web, aplikacji oraz gier może ono korzystać. Do skonfigurowania funkcji Bezpieczeństwo rodzinne wymagane jest konto administratora. Funkcję Bezpieczeństwo rodzinne można zastosować tylko do kont standardowych. Kto z Państwa dzisiaj korzysta z usług bankowych, robiąc przelewy czy płacąc rachunki poprzez przeglądarkę Internetową? No właśnie! Usługi bankowe przez przeglądarkę to przykład usług świadczonych w chmurze. Nie instalujemy żadnej aplikacji na naszym komputerze! Poczta elektroniczna w przeglądarce – to przykład usługi i aplikacji najpowszechniej używany Do obu mamy dzisiaj dostęp przez komputer, laptopa, tablet czy telefon komórkowy! Nieważne skąd, nie ważne kiedy – bez instalacji oprogramowania, bez zarządzania nim. Po prostu z nich korzystamy. Podobnie może być z edytorem tekstu czy arkuszem obliczeniowym!

3 Jak zacząć? W naszym systemie powinno działać konto administratora/rodzica, które jest zabezpieczone hasłem. Tworzymy konto dziecka, które jest kontem zwykłym (może być zabezpieczone hasłem). Podczas tworzenia konta włączamy Bezpieczeństwo rodzinne.

4 Jak i co możemy konfigurować?
Aby można konfigurować funkcję musimy z poziomu konta administratora/rodzica wejść w edycję konta. Ustawienia systemu Windows, które możemy monitować: Filtrowanie sieci Web Limity czasu Ograniczenia sklepu Windows i gier Ograniczenia aplikacji

5 Filtrowanie sieci Web

6 Limity czasu

7 Ograniczenia sklepu Windows i gier

8 Ograniczenia aplikacji

9 Czas na pytania … i pokaz na żywo Artur Rudnicki


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo rodzinne w Windows 8"

Podobne prezentacje


Reklamy Google