Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wady i zalety Microsoft Word –a

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wady i zalety Microsoft Word –a"— Zapis prezentacji:

1 Wady i zalety Microsoft Word –a

2 Co to jest Microsoft Word ?
Jeden z elementów pakietu Microsoft Office. Microsoft jest największą i najbardziej znaną firmą programistyczną na świecie. Jej produkty są powszechnie znane i stosowane. Przykłady: system operacyjny „Windows” (w jakiejkolwiek wersji) oraz „Microsoft Office” – pakiet programów biurowych z „Microsoft Word” na czele. Sam Word jest to nic innego jak program do sporządzania wszelkiego rodzaju dokumentów i notatek w formie elektronicznej (nadających się również do wydruku) => Edytor tekstowy.

3 Dlaczego zyskał popularność ?
- Pochodzi ze stajni Microsoft - Stworzony dla systemu operacyjnego „Windows”, który zdominował rynek komputerowy. - Bezkonkurencyjny, nie ma godnych zamienników.

4 Główne zalety i drobne wady

5 Zalety: Umożliwia szybkie utworzenie i wydrukowanie odpowiednich dokumentów. Łatwe nanoszenie poprawek. Duże możliwości formatowania tekstu.

6 Wady: W nowszych wersjach pojawia się więcej funkcji, ale program traci na przejrzystości, przez co nie tylko nowym użytkownikom ciężko jest zapanować nad aplikacją bez odpowiedniego przeszkolenia.

7 Inne zalety oraz informacje o programie:

8 Możliwość przekazywania i udostępniania informacji w sieci:
Dobra współpraca między użytkownikami. Kontrola dystrybucji poufnych dokumentów. (do operacji na wybranych dokumentach trzeba mieć odpowiednie uprawnienia).

9 Bezpieczna współpraca
Bezpieczna współpraca. (wydzielanie działów dokumentu dla poszczególnych użytkowników, nakaz odpowiedniego formatowania) Błyskawiczna komunikacja z innymi użytkownikami.

10 Łatwość przechowywania i po-nownego wykorzystywania informacji.
Rozwiązania organizacyjne wspomagające działania biznesowe, interakcja z sys-temami przedsiębiorstwa. (edycja plików XML)

11 Word udostępnia elektroniczne słowniki i tezaurusy oraz witryny badawcze. (niektóre wymagają połączenia z Inter-netem). Standardowo włączony słownik ortograficzny. (możliwość wyboru języka)

12 Bardzo dobra pomoc dostępna w programie
Bardzo dobra pomoc dostępna w programie. Witryna Microsoft Office Online, która zapewnia: profesjonalnie zaprojektowane szablony, dodatki i szkolenia online. (Office Online wymaga połączenia z Internetem).

13 Łatwe znajdowanie potrzebnej pomocy
Łatwe znajdowanie potrzebnej pomocy. Zakładka „Pomoc” oraz „Asystent pakietu Office”. (także pomoc online: regularnie aktualizowana na podstawie pytań i problemów innych użytkowników).

14 Wygodne czytanie i podgląd wydruku dokumentu
Wygodne czytanie i podgląd wydruku dokumentu. (miniaturki do przełączania stron) Wygodne zarządzanie wydrukiem. (wydruk poszczególnych elementów, liczba kopi)

15 Współpraca z innymi elementami Pakietu Office !!!
Microsoft Office Outlook Współpraca z innymi elementami Pakietu Office !!! Microsoft Office InfoPath Microsoft Office Excel Microsoft Office Word Microsoft Office Access Microsoft Office PowerPoint Microsoft Office Publisher

16 PODSUMOWANIE

17 Edytor tekstowy jest narzędziem niezbędnym do pracy przy komputerze
Edytor tekstowy jest narzędziem niezbędnym do pracy przy komputerze. Microsoft Word jest jednym z najlepszych programów tego typu. Powyższa prezentacja pierwotnie powstała właśnie w tej aplikacji. Sam często korzystam z Microsoft Word-a i uważam go za podstawową „część” mego komputera.


Pobierz ppt "Wady i zalety Microsoft Word –a"

Podobne prezentacje


Reklamy Google