Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biuro Podróży „Pablo - Travel” Zaprasza na wycieczkę z cyklu:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biuro Podróży „Pablo - Travel” Zaprasza na wycieczkę z cyklu:"— Zapis prezentacji:

1 Biuro Podróży „Pablo - Travel” Zaprasza na wycieczkę z cyklu:
Wybitni Wielkopolanie: Szlakiem Edwarda Raczyńskiego Dostępne terminy wycieczek : 15, 22, 29 maja 2010r.

2 Cele wycieczki: Wprowadzenie młodego pokolenia w świat kultury regionalnej oraz wyrabianie szacunku dla dziedzictwa kulturowego Poznawanie osobliwości przyrodniczych oraz obiektów krajobrazu Wielkopolski Kreowanie pozytywnej postawy współczesnego młodego człowieka na przykładzie wybitnej jednostki - Edwarda Raczyńskiego

3 Plan Wycieczki Zbiórka uczniów pod szkołą godz. 8:00
Biblioteka Raczyńskich: (8:30 do 9:15) Rogalin: (10:00 do 13:00) - Zwiedzenie pałacu Raczyńskich w Rogalinie - Lekcja muzealna - Spacer po przypałacowym parku - Dęby Rogalińskie - Mauzoleum Raczyńskich Zaniemyśl : (13:30 do 16:15) - Przepływ promem na Wyspę Edwarda na Jeziorze Raczyńskim - Piknik na Wyspie Edwarda - Oglądnięcie domu Edwarda Raczyńskiego i pomników natury znajdujących się na wyspie - Wspomnienie o samobójstwie Edwarda Raczyńskiego - Kościół św. Wawrzyńca Kórnik :(16:30 do 18:15) - Arboretum - Zamek w Kórniku Powrót do Poznania (około godz. 19:00)

4 Kim był Edward Raczyński ?
Edward Raczyński herbu Nałęcz – ur zm Wybitny Wielkopolanin, działacz polityczny, służył w armii napoleońskiej. Za życia propagował zachowanie polskości podczas zaborów. Za swoje czyny został odznaczony Orderem Virtuti Militari.

5 Biblioteka Raczyńskich
Biblioteka została ufundowana przez Edwarda Raczyńskiego, który chciał otworzyć pierwszą książnicę na ziemiach zaboru pruskiego. We wzorowanym na paryskim Luwrze gmachu mieści się dyrekcja poznańskich bibliotek. Biblioteka Raczyńskich

6 Pałac w Rogalinie W Rogalinie, znajduje się przepiękny klasycystyczny pałac otoczony ogrodem w stylu holenderskim. Pałac był rezydencją rodu Raczyńskich. Wnętrza pałacu przypominają nam o dawnych właścicielach majątku. Po wojnie pałac został przejęty przez Muzeum Narodowe w Poznaniu.

7 Galeria w rogalińskim pałacu
Galeria w Rogalinie jest zamiejscowym oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Znajdują się w niej dzieła m.in. Jana Matejki, Clauda Moneta, Jacka Malczewskiego , Olgi Boznańskiej i Stanisława Wyspiańskiego.

8 Park przy pałacu w Rogalinie
Naokoło rogalińskiego pałacu znajduje się uporządkowany ogród w stylu holenderskim, który jest jednym z najlepiej zachowanych ogrodów w Europie.

9 W całej Wielkopolsce znane są rogalińskie dęby,
których przedstawicielami są Lech Czech Rus (635, 726, 926 cm w obwodzie) oraz Edward (650 cm).

10 Na dębach mieszkają zagrożone wyginięciem owady: chrząszcz kozioróg dębosz i żuk pachnica dębowa.

11 Mauzoleum Raczyńskich
W pobliżu pałacu na terenie parku znajduje się grobowiec, stylizowany na rzymskich świątyniach politeistycznych.

12 Rogaliński Park Krajobrazowy
Rogaliński PK został utworzony w 1997 r. Na obszarze ok.12 tys. ha w celu ochrony dębu szypułkowego i starorzeczy Warty oraz wymienionych wcześniej owadów. Na terenie parku znajduje się miejscowość Rogalin, od której park czerpie nazwę.

13 Wyspa Edwarda w Zaniemyślu
Na Jeziorze Raczyńskim w Zaniemyślu znajduje się Wyspa Edwarda, upamiętniająca Edwarda Raczyńskiego. Na wyspie znajduje się dom w stylu szwajcarskim oraz kilka pomników przyrody. Na wyspie Raczyński popełnił samobójstwo.

14 Kościół św. Wawrzyńca w Zaniemyślu
W neogotyckim kościele św. Wawrzyńca w Zaniemyślu, znajduje się grobowiec Edwarda Raczyńskiego zwieńczony pomnikiem jego żony, Konstancji Raczyńskiej.

15 Arboretum przy zamku w Kórniku
W Kórniku mieści się słynny zamek otoczony arboretum w stylu angielskim. Znajduje się tam ok. 3 tys. gatunków roślin.

16 Zamek jest znaną w Wielkopolsce atrakcją turystyczną.
Zamek w Kórniku Kórnicki zamek z XIV w. otoczony arboretum był przed wiekami rezydencją rodu Działyńskich, z których wywodziła się ostatnia właścicielka majątku – Teofila z Działyńskich, nazywana Białą Damą. Zamek jest znaną w Wielkopolsce atrakcją turystyczną.

17 Koszt wycieczki Koszt wycieczki dla jednej osoby
zależy od liczby uczestników 20 do 30 osób – 80 PLN/os. 31 do 40 osób – 75 PLN/os. 41 osób i więcej – 70 PLN i mniej

18 Biuro Podróży „ Pablo – Travel” ul. Myśliborska 150 60-433 Poznań
Więcej informacji na stronie:

19 Prezentację przygotował:
Paweł Binkowski


Pobierz ppt "Biuro Podróży „Pablo - Travel” Zaprasza na wycieczkę z cyklu:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google