Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

obchody Święta Niepodległości SPRZĘT WOJSKOWY-

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "obchody Święta Niepodległości SPRZĘT WOJSKOWY-"— Zapis prezentacji:

1 obchody Święta Niepodległości SPRZĘT WOJSKOWY-
12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana Im. Bolesława III Krzywoustego obchody Święta Niepodległości SPRZĘT WOJSKOWY- Szczecin listopad 2010r.

2 SPRZĘT BIORĄCY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI
Kołowy transporter opancerzony Rosomak zbudowany jest w układzie 8x8 (z napędem na wszystkie koła). Może przewozić 11 osób załogę i 8 żołnierzy desantu. Stanowi podstawową jednostkę uzbrojenia pododdziałów piechoty zmotoryzowanej. główne uzbrojenie stanowi 30mm armata automatyczna ATK Mk 44, dodatkowe 7,62mm karabin maszynowy UKM-2000C oraz wyrzutnie granatów dymnych. Wóz bojowy wyposażony jest mi. w system ostrzegania o opromieniowaniu Obra sprzężony z wyrzutniami granatów dymnych, system łączności wewnętrznej Fonet.

3 SPRZĘT BIORĄCY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI
BRDM-2B (model 1997) Żbik-B, opancerzony transporter rozpoznawczy – jest to wszechstronny pojazd z możliwością pływania wykorzystywany do szeroko rozumianego rozpoznania pola walki zarówno w dzień i w nocy, niezależnie od warunków atmosferycznych. Zasięg 750 km Prędkość na drodze 100km/h, w wodzie 10km/h Zautomatyzowany Wóz Dowódczy typu ZWD-3, na podwoziu Tarpana, przeznaczony jest do zapewnienia łączności dla osób funkcyjnych na szczeblu związku taktycznego.

4 SPRZĘT BIORĄCY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI
152mm AHS "DANA„ Działo samobieżne Dana jest zbudowane na podwoziu ciągnika kołowego Tatra o napędzie na wszystkie koła w układzie 8x8. Do strzelania z działa są używane naboje m.in. z pociskami odłamkowo-burzącymi, przeciwpancernymi kumulacyjnymi, przeciwbetonowymi, oświetlającymi i dymnymi. Na wieży jest umieszczony przeciwlotniczy karabin maszynowy kalibru 12,7 mm. Zintegrowane stanowisko dowodzenia i kierowania ogniem Rega –zestaw umożliwia kierowanie ogniem obrony przeciwlotniczej na niższych szczeblach dowodzenia

5 SPRZĘT BIORĄCY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI
Quad Honda TRX-300 FW jest to pojazd niezawodny i wytrzymały, zaopatrzony w silnik o pojemności 300 cm3 połączony z pięciostopniową skrzynią biegów. załoga: 1 (2) żołnierzy; max prędkość jazdy: po drogach: 70 km/h; w terenie: 60 km/h; ładowność: 90 kg; Samobieżny zestaw przeciwlotniczy – star 266 z otwartą skrzynią ładunkową, na której osadzono działko ZU Kaliber armat: 23 mm;; zasięg skuteczny przeciw celom powietrznym-2500 m, lądowym-2000 m; szybkostrzelność praktyczna: 400 szt./min

6 SPRZĘT BIORĄCY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI
Aparatownia transmisyjna AT jest jednym z podstawowych elementów polowego systemu łączności Wojsk Lądowych. AT jest przeznaczona do budowy systemu łączności. Jej zadaniem jest zapewnienie łączności dla stanowisk dowodzenia. Blok pontonowy jest przeznaczony do urządzania tymczasowych przepraw mostowych i promowych. Komplet parku umożliwia budowę mostów pontonowych typu: wstęga pojedyncza, mieszana i podwójna oraz promów przewozowych o nośności do 80 t. Pozwala również na organizowanie przepraw na naturalnych i sztucznych przeszkodach wodnych (rzekach i kanałach)

7 SPRZĘT BIORĄCY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI
Lekki trał rozminowujący systemu BOZENA jest zdalnie sterowanym, kołowo-gąsienicowym urządzeniem pozwalającym rozminować sposobem mechanicznym teren z min przeciwpiechotnych naciskowego i naciągowego działania oraz min przeciwczołgowych o maksymalnej masie materiału wybuchowego do 9 kg TNT.


Pobierz ppt "obchody Święta Niepodległości SPRZĘT WOJSKOWY-"

Podobne prezentacje


Reklamy Google