Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W naszej bibliotece można wypożyczyć ciekawe pozycje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W naszej bibliotece można wypożyczyć ciekawe pozycje."— Zapis prezentacji:

1 W naszej bibliotece można wypożyczyć ciekawe pozycje

2 A. Stasiuk Jadąc do Babadag Jest to książka o podróży przez zapomnianą Europę, Polska, Słowacja, Albania, Mołdawia- przez te kraje podróżuję autor samochodem, autostopem, pociągiem. Ale jednocześnie jest to podróż w głąb świadomości mieszkańca tej części Europy, która zawsze uważana była za gorszą, zapóźnioną, prymitywną, zacofaną

3 C.R. Zafon Cień Wiatru Cień wiatru to w szczególności opowieść o Cmentarzu Zapomnianych Książek, o nienawiści, niespełnionych pragnieniach i o tym, że warto mieć marzenia i im ślepo ufać. Głównym bohaterem powieści jest dziesięcioletni Daniel Semper. Zaprowadzony przez swego ojca do tajemniczego miejsca, pełnego labiryntów różnorodnych książek, oddanych przez swych właścicieli, zgubionych i zapomnianych, ma wybrać ta jedną, której będzie opiekunem, która stanie się dla niego najważniejsza.

4 D. Terakowska Ono Cytat z książki: "Człowiek to nie matematyka. Nic się w nim ze sobą nie zgadza. Dodasz dwie liczby, wyjdzie ci wynik ujemny. I na odwrót. Szukaj. Naucz się szukać. Książki nie dają odpowiedzi, nawet te najmądrzejsze, ale pomagają stawiać pytania. Wykrzycz je sama sobie, nawet gdybyś nigdy nie miała znaleźć odpowiedzi. Pytania są niezmienne, odpowiedzi często się zmieniają."

5 M. Sołtysik Piękni szaleńcy Prawdziwe i zaskakujące, a dziś często zapomniane historie z życia polskich artystów XIX i XX wieku, uwikłanych w swego czasu głośne skandale i konflikty z prawem. Autor w barwny sposób opowiada o ludziach sztuki, którzy otarli się o przestępstwo: od kradzieży cudzych pomysłów po zabójstwo.

6 ZAPRASZAMY!!! prezentację multimedialną wykonała Joanna Morawska


Pobierz ppt "W naszej bibliotece można wypożyczyć ciekawe pozycje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google