Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Baby Taxi Dorota Ejlak i wspólnicy Spółka jawna”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Baby Taxi Dorota Ejlak i wspólnicy Spółka jawna”"— Zapis prezentacji:

1 „Baby Taxi Dorota Ejlak i wspólnicy Spółka jawna”
Program „Młodzi Przedsiębiorczy” jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz premiowany przez Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS Narodowego Banku Polskiego. Proszę u góry wpisać nazwę przedsiębiorstwa uczniowskiego, które bierze udział w konkursie.

2 Spis Treści Grupa realizująca projekt
Baby Taxi Dorota Ejlak i wspólnicy Spółka Jawna Podział zadań w spółce Cele, jakie sobie postawiliśmy Baby Taxi Naszymi klientami są Konkurencja Współpraca z przedszkolem (3 slajdy) Co nam się udało Nasza prezentacja Migawki z prezentacji Co inni uczniowie myślą o naszej prezentacji A co my o niej sądzimy Młodzieżowe Koło Przedsiębiorców Reklama naszym priorytetem Zakończenie

3 Grupa realizująca projekt Opiekun grupy - p. Jan Orłowski
● Dorota Ejlak ● Marta Falińska ● Joanna Lewoc ● Zuzanna Bilbin ● Stanisław Palewicz ● Kacper Rozmysłowski Opiekun grupy - p. Jan Orłowski Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Rozmieszczenie danych zależy od uczniów, dodatkowo można umieścić zdjęcie, logo spółki oraz podać informacje na temat miejsca, gdzie jest położona szkoła. W ostatnim przypadku może to być dodatkowy slajd lub link do minutowego filmu.

4 Baby Taxi Dorota Ejlak i wspólnicy Spółka jawna
● Siedzibą spółki jest miasto Suwałki, przy ul. Tadeusza Kościuszki 47b ● WSPÓLNICY: Dorota Ejlak, Marta Falińska, Zuzanna Bilbin, Joanna Lewoc, Kacper Rozmysłowski, Stanisław Palewicz LOGO: Informacje, które mają być umieszczone na slajdzie zostały wypunktowane. Rozmieszczenie danych zależy od uczniów, dodatkowo można umieścić zdjęcie i logo spółki.

5 Kto, czym zajmował się w projekcie?
Podział zadań w spółce Kto, czym zajmował się w projekcie? Prezes: Dorota Ejlak Dyrektor Księgowości i finansów: Zuzanna Bilbin Dyrektor Marketingu: Marta Falińska Dyrektor Administracji i Kadr: Joanna Lewoc Dyrektor Działu Produkcji: Stanisław Palewicz Dyrektor Działu Usług: Kacper Rozmysłowski Czuwał nad nami pan Jan Orłowski Proszę, krótko podać kto, czym zajmował się w projekcie. Można przedstawić informacje w formie schematu.

6 -ORYGINALNOŚĆ -ATRAKCYJNOŚĆ USŁUGI -RZETELNOŚĆ WYKONANIA PROJEKTU
Cele, jakie sobie postawiliśmy , to : -ORYGINALNOŚĆ -ATRAKCYJNOŚĆ USŁUGI -RZETELNOŚĆ WYKONANIA PROJEKTU Proszę wymienić, jakie cele (przynajmniej dwa) stawiała sobie grupa.

7 Baby Taxi Zajmuje się przewozem dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym W każdej taksówce znajduje się profesjonalnie wyszkolona kadra. Ponad to samochody są specjalnie wyposażone w dodatkowe środki bezpieczeństwa i rzecz, którymi może się zainteresować twoje dziecko. W dowolnej formie proszę krótko opisać produkt lub usługę, jaką oferuje przedsiębiorstwo swoim klientom. Warto dodać do materiału zdjęcia lub rysunki. Można dołączyć materiały reklamowe.

8 Naszymi klientami są Głównie rodzice/
opiekunowie nie mający możliwości przewozu swoich dzieci. Przekazania dzieci do taksówki mają również inne osoby, jednak zawsze jest potrzebna pisemna zgoda rodzica/opiekuna . W opisie klientów warto posłużyć się wynikami badań, a także udzielić odpowiedzi na dwa postawione pytania.

9 Konkurencja Znajdujemy się w wyjątkowo Dobrej sytuacji, gdyż w naszym
Mieście nie mamy żadnej konkurencji w zakresie Świadczonych przez nas Usług.

10 WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLAMI
Najprzyjemniejszym etapem naszego programu była wizyta w przedszkolach. Tam pierwszym punktem było rozwieszenie plakatów po całym budynku. W opisie warto przedstawić efekty pracy w jednym etapie (maksymalnie 5 slajdów), czyli czym chcecie się pochwalić?

11 Plakaty

12 Ankiety przeprowadziliśmy na stu osobach w różnych przedszkolach
Ankiety przeprowadziliśmy na stu osobach w różnych przedszkolach. W większości były to kobiety w wieku od 20 do 40 lat. 80 % z nich były zamężne. Co 4 osoba była pewna, że nasza firma da radę wejść na rynek i działać sprawnie. Aż 30% ankietowanych nie posiadała prawo jazdy. Co 20 osoba mieszkała na wsi. Wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli, że w taksówce powinna znaleźć się inna osoba poza kierowcą np. specjalnie wykwalifikowana opiekunka.

13 CO NAM SIĘ UDAŁO ? Nauczyliśmy się zarządzania firmą i Finansami Zuzanna Dzięki temu projektowi mamy już pomysł na biznes Joanna Nauczyliśmy się pracy w grupie Dorota Zakładanie firmy okazało się próbą cierpliwości kacper i stanisław I odpowiedzialności marta

14 Nasza prezentacja Efekty naszej pracy przedstawiliśmy kolegom i koleżankom w szkole w formie prezentacji multimedialnej. Wszyscy uczniowie oglądali ją z głębokim zainteresowaniem i z przejęciem słuchali naszych opowiadań o poszczególnych etapach pracy nad projektem. Sądzimy, że prezentacja się udała. Każdy był zadowolony.

15 Migawki z prezentacji

16 Co inni uczniowie sądzą o naszej pracy
Proszę podać kilka wypowiedzi uczniów, na temat tego co się udało się im zrealizować w czasie działań projektowych.

17 A co my o niej sądzimy ?

18 Młodzieżowe Koło Przedsiębiorców
Od pierwszego września będzie w naszej szkole działać Młodzieżowe Koło Przedsiębiorców. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz wspaniały Pan Dyrektor pozwolił nam zorganizować takie przedsięwzięcie. Będziemy aktywnie w nim uczestniczyć, podawać różne pomysły na projekty szkolne i je realizować. Również projekt Baby Taxi wprowadzimy w życie.

19 Reklama naszym priorytetem
Jako główny cel postawiliśmy sobie właśnie reklamę. Jak wiemy w dzisiejszych czasach jest to bardzo ważna rzecz. Mieliśmy na nią wiele pomysłów. Na początku zaczęliśmy od zaprojektowania naszego loga. Następnie zrobiliśmy plakat i rozwiesiliśmy go w naszej szkole i różnych innych instytucjach, w tym głownie przedszkolach i szkołach podstawowych. Rozdawaliśmy także ulotki związane z naszą działalnością. Ku naszemu zdziwieniu firma przyciągnęła więcej ludzi niż się spodziewaliśmy. Dodatkowo rozdawaliśmy ankiety do wypełnienia. Analiza ankiet wykazała, że jest duże zainteresowanie prowadzeniem tej usługi w rzeczywistości. Miejsce na Waszą kreatywność. Proszę o przedstawieni 3-4 slajdów, które opowiedzą o Waszej kreatywności i pomysłowości w czasie działań projektowych.

20 POZDRAWIAMY!!! :)


Pobierz ppt "„Baby Taxi Dorota Ejlak i wspólnicy Spółka jawna”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google