Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konfiguracja napędów CD/DVD

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konfiguracja napędów CD/DVD"— Zapis prezentacji:

1 Konfiguracja napędów CD/DVD
Konfiguracja wymiennych napędów i nośników. Aby wejść w okno ustawień, należy wybrać: System/ Preferencje/ Napędy i nośniki wymienne. Zakładka pierwsza Pamięć masowa odnosi się do podłączonych nośników wymiennych i pustych CD/DVD Relacja systemu na umieszczenie w napędzie już nagranej płyty CD/DVD zależy od ustawień w zakładce drugiej Multimedia.

2 ODTWARZANIE I ZGRYWANIE PŁYT CD/DVD
Odtwarzanie płyt CD. Po włożeniu do napędu płyty CD system wykona 2 czynności: Wyświetli odpowiednią ikonę na pulpicie Uruchomi program, za pomocą którego będzie można przekopiować jej zawartość na dysk komputera Płyty CD audio można odtworzyć jak i kopiować na dysk za pomocą programu Sound Juicer (Aplikacje/ Dźwięk i obraz/ Zgrywanie CD-Audio Sound Juicer). Kiedy program zostaje uruchomiony, próbuje wyszukać informacje o znajdującej się w napędzie płycie CD w internetowej bazie dancyh MusicBrainz. Aby odsłuchać plik wybierz opcję Odtwarzanie, jeśli chcesz przekopiować na dysk jej zawartość wybierz Wydobądź.

3 ODTWARZANIE I ZGRYWANIE PŁYT CD/DVD
2. Odtwarzanie płyt DVD. Płyt DVD najlepiej odtwarzać za pomocą programu Totem. Jest to aplikacja w pełni przygotowana do odtwarzania DVD i Wideo, korzysta z technologii. Takich jak Gstreamer (domyślnie) lub Xine (kolejny odtwarzacz oraz kodek). Program jest domyślnie instalowany w Ubuntu. Program może być domyślnym programem odtwarzania DVD, ale można go włączyć z menu Aplikacje/ Dźwięk i obraz/ Odtwarzacz filmów Totem.

4 ODTWARZANIE I ZGRYWANIE PŁYT CD/DVD
3. Zgrywanie płyt DVD za pomocą terminala. Polecenie do tworzenia obrazu płyty: $ dd if=/dev/dvd of=nazwa_pliku_wyjściowego.iso Plik można później zamontować jak napęd DVD, poleceniem: $ sudo mkdir /mnt/dvd $ sudo mount –o loop iso9660 nazwa_pliku_wyjściowego,iso /mnt/dvd Pierwsze polecenie tworzy katalog, w którym będzie zamontowany plik ISO; drugie montuje obraz pliku w systemie i czyni go domyślnym.

5 ODTWARZANIE I ZGRYWANIE PŁYT CD/DVD
4. Instalowanie w systemie oprogramowania umozliwiającego odtwarzanie płyt DVD. Aby zainstalować brakującą bibliotekę, należy użyć polecenia: $ sudo /user/share/doc/libdvddread3.examples/instal – css.sh Już można oglądać zabezpieczone filmy DVD.

6 NAGRYWANIE PŁYT CD/DVD
Nagrywanie płyt CD/DVD można dokonać za pomocą dostępnego programu z menu Aplikacje lub użyć programu K3B dostępnego w repozytorium

7 INNE ŹRÓDŁA DŹWIĘKU 1. Pliki dźwiękowe i radio internetowe.
Rhythmbox to aplikacja, która pozwala odtwarzać muzykę w różnych formatach zarówno z zasobów dyskowych komputera, jak i internetowe stacje radiowe, itp. Uruchomienie programu: Aplikacje/Dzwięk i obraz/Odtwarzacz muzyki Rhythmbox. - Aby wskazać mu pliki z dysku lokalnego, należy wybrać z menu Modyfikuj/ Preferencje następnie zakładka Kolekcja i wskazujemy lokalizację. Aby dodać nowe radio internetowe należy wybrać pozycję Radio w panelu Źródło i z menu kontekstowego Nowa stacja radia internetowego. Po podaniu jej adresu URL wybieramy Dodaj i stacja jest gotowa do nadawania audycji. Podcasty, to technologia multimedialna pozwalająca na dzieleniu się własnymi opiniami z innymi. Podcasty można łatwo subskrybować i odsłuchiwać w dowolnej chwili. Aby dodać nowy kanał Podcastu należy w panelu Źródła klieknąć prawym klawiszem myszy i wybrać Nowy kanła podcastów, podać adres URL i kliknąć Dodaj. Po dodaniu nowego Podcastu, można ściągnąć audycje na swój komputer Ściągnij odcinek. 2. Rejestrator głosu.

8 KONWERSIA PLIKÓW AUDIO
Konwersja za pomocą programu Sound Converter Program należy doinstalować. Następnie można go uruchomić wybierając menu Aplikacje/ Dźwięk i obraz/ Sound Converter. Po dodaniu pliku lub całego folderu wybieramy Preferencje i wskazujemy miejsce zapisu i format konwersji.


Pobierz ppt "Konfiguracja napędów CD/DVD"

Podobne prezentacje


Reklamy Google