Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odpowiedzialność i obowiązki położnej zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej. Warszawa, 14-15 czerwca 2013 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odpowiedzialność i obowiązki położnej zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej. Warszawa, 14-15 czerwca 2013 r."— Zapis prezentacji:

1 Odpowiedzialność i obowiązki położnej zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej.
Warszawa, czerwca 2013 r.

2 Szanowni Państwo, W imieniu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL oraz własnym mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w III Ogólnopolskim Kongresie Położnych, który odbędzie się w dniach czerwca 2013 r. w Warszawie. Wydarzenie to zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych oraz Krajowego Konsultanta w dz. pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego. Konferencja będzie już III odsłoną Kongresu, mam nadzieję że i tym razem staniemy na wysokości zadania i spełnimy Państwa oczekiwania. Formuła spotkania będzie miała charakter wykładowo – warsztatowy. Tematy, które znalazły się w programie są odpowiedzią na problemy z jakimi spotyka się położna w swojej codziennej pracy. Oprócz standardów opieki okołoporodowej nad matką i dzieckiem, powiemy m.in. o: najnowszych sposobach pielęgnacji noworodka, wpływie diety na zdrowie prokreacyjne, stanach nagłe w położnictwie, dokumentacji medycznej w codziennej pracy położnej oraz o formalno-prawnych uwarunkowaniach w pracy położnej. Chcąc zachęcić do aktywnego uczestnictwa w Kongresie w programie przewidzieliśmy miejsce na dłuższą dyskusję z udziałem przedstawicieli Partnerów dotyczącą aktualnych potrzeb położnych. Do współpracy przy Kongresie zaprosiliśmy cenionych i wybitnych, w swoich dziedzinach, polskich specjalistów. Z poważaniem, Grażyna Iwanowicz-Palus Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu

3 Kongres został objęty Patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych
Harmonogram organizacji Kongresu Dzień 1-szy, piątek Rozpoczęcie Kongresu, wykłady merytoryczne Panel dyskusyjny Przerwa lunchowa Warsztaty w podziale na proporcjonalne grupy* Wieczorne spotkanie bankietowe Dzień 2-gi, sobota Śniadanie Zakończenie Kongresu Uczestnikami Kongresu będzie 170 aktywnych zawodowo: położnych środowiskowych położnych z oddziałów, ośrodków i placówek zdrowia położnych prowadzących zajęcia w szkołach rodzenia położnych prowadzących prywatną praktykę zawodową konsultantek laktacyjnych Warunki uczestnictwa: 230 zł netto + 23% VAT Rejestracja na *każdy Uczestnik w pierwszym dniu będzie mógł wziąć udział w dwóch warsztatach

4 PROGRAM RAMOWY KONGRESU
Panel wykładowy Pierwszy kontakt matki z dzieckiem - standard postępowania przy udzielaniu świadczeń kobiecie w trakcie fizjologicznej ciąży, porodu i połogu Standard opieki okołoporodowej w praktyce położnej – jak dopasować algorytm postępowania do poszczególnych sytuacji i możliwości Pierwsza doba w szpitalu, pierwsza doba w domu – jak ważna jest wspierająca rola położnej Realizacja świadczeń położniczych - najnowsze przepisy prawa i odpowiedzialność Dieta a zdrowie prokreacyjne Panel dyskusyjny: Aktualne problemy z codziennej praktyki położnych Wspólnie porozmawiamy o najważniejszych aspektach pracy położnych, codziennych problemach oraz funkcjonujących rozwiązaniach. Formuła umożliwia pytanie o wszystko, przysłuchiwanie się dyskusji, wyrażanie opinii i dzielenie się informacjami. Dzięki temu poznają Państwo faktycznie działające sposoby radzenia sobie z konkretnymi przypadkami. Dyskusja odbędzie się z udziałem przedstawicieli Partnerów Warsztaty praktyczne: Warsztat I. Dokumentacja medyczna dla położnych. Dokumentowanie świadczeń zdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem planu porodu Warsztat II. Handling – terapeutyczne techniki opieki i pielęgnacji dziecka. Dobór najbardziej odpowiednich produktów do pielęgnacji i higieny Warsztat III. Ciąża bez używek – czyli rola położnej w edukacji społecznej Warsztat IV. Resuscytacja noworodka – najnowsze wytyczne Powyższe tematy są jedynie propozycją W programie KONGRESU przewidujemy miejsce na zaproponowane przez Partnerów WARSZTATY FIRMOWE, odpowiadające specyfice Państwa produktów. W razie zainteresowania umożliwiamy również realizację paneli specjalnych.

5 Przewodnicząca Komitetu Naukowego
dr n. med. Grażyna Iwanowicz-Palus Członek Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego Ministerstwa Zdrowia, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Położnych, członek Zarządu Oddziału Akademickiego Polskiego Towarzystwa Położnych w Lublinie, członek Komisji Rewizyjnej Oddziału Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego w Lublinie oraz członek Rady Naukowo-Medycznej Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Komitet Naukowy mgr Barbara Gardyjas Położna specjalistka, NZOZ Pro Feminae, Przewodnicząca Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Katowicach mgr Ewa Janiuk Propagatorka samodzielności zawodowej, praktycznego wykorzystywania kompetencji zawodowych. Aktywny członek samorządu zawodowego, towarzystw naukowych i organizacji pozarządowych zajmujących się problemami zdrowia, zdrowia rodziny, opieki okołoporodowej i sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych. mgr Leokadia Jędrzejewska Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego. Od 2002 roku pełni funkcję Sekretarza Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej, Zespołu Położnych przy NRPiP, ZG PTP, Rady Programowej Magazynu Pielęgniarki i Położnej. Recenzent, opiniodawca do standardów kwalifikacji zawodowych do zawodu pielęgniarka, położna, programów kształcenia przed i podyplomowego pielęgniarek i położnych, autorka licznych artykułów. mgr Paweł Zawitkowski fizjoterapeuta Szkoły Terapii Neurorozwojowej NDT-Bobath. Absolwent kursów Prechtla, Brazeltona, Halliwick, SI-Ayres i innych. Trener szkoły terapii oddechowej dzieci AFE. Konsultant w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Autor akcji edukacyjnej oraz bestsellerów książkowych.

6 w w w . p z w l k o n f e r e n c j e . p l


Pobierz ppt "Odpowiedzialność i obowiązki położnej zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej. Warszawa, 14-15 czerwca 2013 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google