Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bawaria Bayern.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bawaria Bayern."— Zapis prezentacji:

1 Bawaria Bayern

2 Bawaria – to największy pod względem powierzchni region Niemiec.

3 Bawarczycy

4 Kościół św. Bartłomieja nad Königssee
Krystalicznie czyste jeziora, mistyczne bory i pokryte śniegiem szczyty. Średniowieczne miasta i pulsujące metropolie. Bawarskie obyczaje i serdeczna gościnność. To wszystko sprawia, że Bawaria jest celem podróży nr 1 w Niemczech.

5 Nie brakuje tu wspaniałych pałaców i zdobnych, barokowych kościołów, średniowiecznych klasztorów i niezdobytych twierdz, jak słynny na świecie zamek Neuschwanstein i kościół Wieskirche (światowe dziedzictwo UNESCO czy Limes, Würzburg, Bamberg i Regensburg). Zamek Neuschwanstein

6 Regensburg, Kamienny Most
Most ten łączył dwa średniowieczne miasta, Stadtamhof i Regensburg oddzielone Dunajem.

7 Monachium stolica Bawarii

8 Monachium to bez wątpienia niemiecka stolica piwa, natomiast Hofbräuhaus to „kraina szczęśliwości” piwoszy z całego świata. Hofbräuhaus został założony w 1589 roku. Ta warzelnia piwa i Frauenkirche są symbolami Monachium, stolicy Bawarii, którą codziennie odwiedzają tysiące turystów z całego świata.

9 W Bawarii pielęgnowana jest tradycja, która każdego roku ściąga do Monachium miliony ludzi z całego świata – Oktoberfest, święto piwa, zwany również "Wiesn".

10 Młodzi Bawarczycy z pomalowanymi twarzami, przebrani w owcze skóry, co roku w Wigilię próbują odstraszyć zimową aurę, celebrując święto Buttmandl. Dwunastu buttmandlów pod wodzą "świętego" przeszło uliczkami bawarskiego miasteczka Maria Gern, robiąc mnóstwo hałasu i wciągając do zabawy napotkanych mieszkańców

11 Długą Tradycję mają także ogródki piwne, tzw. Biergärten
Długą Tradycję mają także ogródki piwne, tzw. Biergärten. "Prędzej nastąpi koniec świata niż Bawarczyk umrze z pragnienia" - tak głosi stare bawarskie powiedzenie. Tak więc także w życiu przodków bawarskich piwoszy ten złocisty trunek odgrywał kluczową rolę.

12 Tradycja bawarska żyje
Tradycja bawarska żyje. Liczne koła i kluby folklorystyczne oraz orkiestry muzyczne są tu autentycznym wyrazem miłości mieszkańców do swojego kraju. Wiele osób angażuje się społecznie w pielęgnowanie przekazywanych z pokolenia na pokolenie tradycji i obyczajów. Troska o tradycję jest w Bawarii na porządku dziennym, a noszenie strojów ludowych przyjęte w każdym towarzystwie i na każdą okazję.


Pobierz ppt "Bawaria Bayern."

Podobne prezentacje


Reklamy Google