Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

P a c z k ó w w c z o r a j … i d z i ś …. P a c z k ó w P a c z k ó w Województwo opolskie Powiat nyski Założono w 1254 r Burmistrz - Bogdan Wyczałkowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "P a c z k ó w w c z o r a j … i d z i ś …. P a c z k ó w P a c z k ó w Województwo opolskie Powiat nyski Założono w 1254 r Burmistrz - Bogdan Wyczałkowski."— Zapis prezentacji:

1 P a c z k ó w w c z o r a j … i d z i ś …

2 P a c z k ó w P a c z k ó w Województwo opolskie Powiat nyski Założono w 1254 r Burmistrz - Bogdan Wyczałkowski Powierzchnia 6,6 km 2 Ludność ( w 2008 r.) - 8081 osób Gęstość 1235 os./km²

3 Paczków to niewielkie przygraniczne miasteczko w malowniczej kotlinie Nysy Kłodzkiej, u stóp Sudetów, tuż przy granicy z Czechami. Opasany pierścieniem murów obronnych najeżonych basztami, z mnóstwem barokowych kamieniczek zachwyca swoim pięknem i serdecznością mieszkańców. Założony w 1254 roku na wysokiej skarpie wśród rzek i strumieni, obwarowany kamiennymi murami z gęsto stojącymi basztami spełniał rolę pogranicznej twierdzy. Dziś wciąż jeszcze podobny do średniowiecznego grodu jest atrakcją turystyczną dla gości krajowych i zagranicznych.

4 Wygląd naszego miasta zmieniał się wraz z upływem czasu. Przedstawiamy Paczków w fotografii wczoraj i dziś

5 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2

6 Gimnazjum Publiczne

7 Ratusz – siedziba władz miasta

8 Kościół Parafialny Św. Jana Ewangelisty

9 Wnętrze Kościoła Parafialnego

10 RynekRynek

11 R y n e k

12 ul. Wojska Polskiego - Klasztor

13 Mury obronne

14 Wieża Ciśnień – ul. Sienkiewicza Most na rzece Nysa Kłodzka

15 P a n o r a m a m i a s t a


Pobierz ppt "P a c z k ó w w c z o r a j … i d z i ś …. P a c z k ó w P a c z k ó w Województwo opolskie Powiat nyski Założono w 1254 r Burmistrz - Bogdan Wyczałkowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google