Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa I, II, III Szkoła Podstawowa nr 36 w Kielcach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa I, II, III Szkoła Podstawowa nr 36 w Kielcach"— Zapis prezentacji:

1 Klasa I, II, III Szkoła Podstawowa nr 36 w Kielcach
REPORTAŻ z Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Kielcach Klasa I, II, III Szkoła Podstawowa nr 36 w Kielcach

2 8 listopada w naszej szkole
W naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony był 8 listopada. Uczniowie klas I, II, III, wychowawcy: Ewelina Pachocka - Sobczak, Elżbieta Kolek, Beata Zagródka oraz rodzice z zaangażowaniem wzięli udział w przygotowaniu uroczystego śniadania. Przygotowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej od poinformowania rodziców, uczniów, dyrekcji. W trakcie lekcji omówiono podstawowe zagadnienia zdrowego odżywiania się.

3 Przygotowanie śniadania
8 Listopada rozpoczęliśmy dzień od zajęć w kuchni dydaktycznej. Omawialiśmy przyniesione produkty, niezbędne do przygotowania zdrowego i smacznego posiłku. Owoce i warzywa zostały umyte, obrane, pokrojone. Uczniowie przy pomocy nauczycieli rozłożyli na talerze gotowe pożywienie. Pięknie udekorowane potrawy zanieśliśmy do sali, w której przewidziane zostało wspólne śniadanie.

4

5 NAKRYWANIE STOŁU Dzieci mogły praktycznie zapoznać się z prawidłowym nakrywaniem stołu. Uczniowie rozłożyli białe obrusy. Każdy miał swoje miejsce przy stole oznaczone wizytówką ze swoim imieniem. Stół ozdabiały kolorowe serwety, kwiaty w koszyczku oraz biała zastawa, która ładnie komponowała się wśród barwnych potraw.

6 NA ŚNIADANIOWYM STOLE Na suto zastawionym stole królowały surowe oraz przetworzone owoce, warzywa, świeże pieczywo, jajka z majonezem, płatki kukurydziane, mleko, soki, wędliny, sery oraz jogurty. Każdy znalazł coś dla siebie. Apetyt zaspokoić mógł nawet najbardziej wybredny smakosz.

7 ZABAWY I ZAGADKI SMAKOWE
Rozpoczęły się zabawy w trakcie których dzieci miały możliwość utrwalenia smaków wybranych potraw. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Smakowe zagadki” oraz quizy obrazkowe. Dzieci rozpoznawały i nazywały wybrane warzywa i owoce, rozpoznawali smaki produktów z zawiązanymi oczami. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanej rozrywce. Dzięki temu kilkoro niejadków spróbowało pokarmów, których jeść wcześniej nie chciało.

8

9 Udział w projekcie: Wdraża do:
Inicjatywa wspólnego śniadania spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i opiekunów, co miało wpływ na pogłębienie relacji rodzice – szkoła. Udział w projekcie: Korzystnie wpłynął na rozwijanie samodzielności uczniów. Rozbudził wiedzę i zainteresowania tematyką kulinarną. Wdraża do: Prawidłowego odżywiania się. Estetyczne spożywanie posiłków. Kulturalnego zachowania przy stole. Współpracy w grupie.

10 CZEKAMY NA PRZYSZŁOROCZNĄ EDYCJE PROJEKTU „ŚNIADANIE DAJE MOC”.
POZDRAWIAMY SERDECZNIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 36 W KIELCACH DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "Klasa I, II, III Szkoła Podstawowa nr 36 w Kielcach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google