Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC. 8 listopada 2011 roku uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Mojęcicach przyłączyli się do akcji objętej honorowym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC. 8 listopada 2011 roku uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Mojęcicach przyłączyli się do akcji objętej honorowym."— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC

2 8 listopada 2011 roku uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Mojęcicach przyłączyli się do akcji objętej honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Dzieci z zapałem przystąpiły do przygotowania posiłku. Oczywiście pierwszy krok to solidne mycie rąk, ponieważ każde dziecko wie, że przez brudne ręce zarazki przedostają się do naszego organizmu.

3 Kolejny krok, to przydział zadań. Wiktoria i Aleksander obierają owoce, Marcin układa na talerzu chleb, natomiast Krystian wędlinę oraz serek. Nad całością czuwa wychowawczyni. Cały czas obserwuje swoich uczniów. Zwraca uwagę na to, czy owoce i warzywa zostały wcześniej dokładnie umyte. Wszyscy udali się do kuchni.

4 Marcin uważnie słuchał rad i wskazówek nauczyciela, co widać na zdjęciu. Zapamiętał – najpierw należy dokładnie umyć jabłka.

5 Swój udział ma również wychowawczyni. Nie tylko udziela porad, ale również pomaga uczniom przygotować śniadanie. Używanie noża, to niebezpieczne zadanie dla ośmiolatka. Lepiej zachować ostrożność.

6 Wiktoria pod bacznym okiem nauczyciela szykuje kolegom coś smacznego i bardzo zdrowego do picia.

7 Na śniadanie musi być obowiązkowo sałata. Tak ustalili chłopcy, gdy tylko nauczycielka ogłosiła im zbliżający się Dzień Zdrowego Śniadania.

8 Po skończonej pracy wszyscy uczniowie pamiętają oczywiście o tym, że należy posprzątać w kuchni oraz umyć ręce.

9 Przygotowane śniadanie uczniowie postawili w okienku podawczym, następnie udali się do stołówki, aby je skonsumować. W trakcie jedzenia zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania. Zwracano uwagę na właściwe zachowanie się przy stole i ogólną kulturę.

10 KONIEC


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC. 8 listopada 2011 roku uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Mojęcicach przyłączyli się do akcji objętej honorowym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google