Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ŚNIADANIE DAJE MOC” 2011 KLASA II B SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ŚNIADANIE DAJE MOC” 2011 KLASA II B SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18"— Zapis prezentacji:

1 „ŚNIADANIE DAJE MOC” 2011 KLASA II B SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18
W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

2 „ŚNIADANIE MOŻE BYĆ PYSZNE I ZDROWE”
8 LISTOPADA 2011 ROKU NASZA KLASA PRZYSTĄPIŁA DO AKCJI EDUKACYJNEJ „ŚNIADANIE DAJE MOC” PRZYGOTOWYWALIŚMY SIĘ DO NIEJ BARDZO SOLIDNIE. POZNALIŚMY ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ ANALIZUJĄC „PIRAMIDĘ ZDROWIA”. WSPÓLNE ZABAWY NAUCZYŁY NAS ROZPOZNAWAĆ „ZDROWĄ I NIEZDROWĄ ŻYWNOŚĆ” Z TAKĄ WIEDZĄ OCHOCZO PRZYSTĄPILIŚMY DO PRACY PRZY KLASOWYM ŚNIADANKU.

3 ZAWSZE MYJ RĘCE PRZED POSIŁKIEM
DOKŁADNIE UMYLIŚMY RĘCE W ŁAZIENCE. ZANIM PRZYSTĄPILIŚMY DO WYKONYWANIA PYSZNEGO ŚNIADANKA

4 PRZYGOTOWUJEMY ŚNIADANKO – TO NIE TAKIE PROSTE !
WSZYSCY ZABRALIŚMY SIĘ OCHOCZO DO PRACY. KROIMY, SMARUJEMY, DEKORUJEMY KANAPKI. TO WSPANIALE SAMODZIELNIE PRZYGOTOWAĆ SOBIE ŚNIADANIE.

5 W KANAPKOWYM ŚWIECIE NA KANAPKACH ZACZĘŁY POJAWIAĆ SIĘ: SAŁATA, WĘDLINA, SERY, RZODKIEWKA, POMODOR, OGÓREK, SZCZYPIOREK I MNÓSTWO „BEZCENNYCH, ZDROWYCH” OZDÓB WSZYSTKIE KANAPKI „UŚMIECHAŁY SIĘ” DO NAS I ZAPRASZAŁY DO JEDZENIA.

6 NARESZCIE SIADAMY DO STOŁU
PO KRÓTKICH WSKAZÓWKACH NASZEJ PANI NA TEMAT KULTURY SPOŻYWANIA POSIŁKÓW, ROZPOCZĘLIŚMY WSPÓLNE ŚNIADANIE. NA STOŁACH BYŁY: KOLOROWE I ZDROWE KANAPKI, SOKI, OWOCE, WARZYWA, WODA MINERALNA.

7 WSZYSTKO SMAKUJE DOSKONALE !

8 WSZYSTKO CO DOBRE SZYBKO SIĘ KOŃCZY !
ŚNIADANIE W SZKOLE SMAKOWAŁO DOSKONALE. NIE BYŁO BY GO, GDYBY NIE POMOC NASZYCH WSPANIAŁYCH RODZICÓW. POMAGALI NAM W ZAKUPACH, PRZYGOTOWANIACH, JAK RÓWNIEŻ PRZY PORZĄDKOWANIU SALI.

9 ŚNIADANKOWE INSPIRACJE
OTO KILKA KRÓTKICH RYMOWANEK, KTÓRE UŁOŻYLIŚMY O ZDROWYM ODŻYWIANIU SIĘ: KIEDY BRZYDKA POGODA BYWA, MAMA DAJE MI ZJEŚĆ WARZYWA. KIEDY NA ZEWNĄTRZ PLUCHA I SŁOTA NA PYSZNE OWOCE PRZYCHODZI MI OCHOTA. ZJADAM JABŁKA, GRUSZKI , OGÓRKI, POMIDORY, ŻEBY JUŻ WIĘCEJ NIE BYĆ CHORYM. WCINAM RÓWNIEŻ RZODKIEWKĘ I SZCZYPIOREK, ABY NA BUZI MIEĆ RUMIANY KOLOREK. EWELINA SMACZNE SĄ ŚLIWKI, JABŁUSZKA, WĘDRUJĄ Z BUZI DO BRZUSZKA. SMACZNE SĄ I BARDZO ZDROWE GRUSZECZKI I JABŁUSZKA SUROWE. EMILKA SMACZNE I ZDROWE ŚNIADANIE ZAINSPIROWAŁO NAS DO NARYSOWANIA ZDROWYCH PRODUKTÓW, KTÓRE POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ W CODZIENNEJ DIECIE KAŻDEGO DZIECKA. „CO LUBIMY?” LUBIMY JABŁUSZKA I SŁODZIUTKIE GRUSZKI, NA ŚLIWKI JESTEŚMY WIELKIE ŁAKOMCZUSZKI. MARCHEWKĘ CHRUPIEMY JAK MAŁE ZAJĄCZKI, POMIDORY TEŻ ZJADAMY, GDY NAM WPADNĄ W RĄCZKI.

10 UCZNIOWIE KLASY II B WRAZ Z WYCHOWAWCĄ VIOLETTĄ TERLECKĄ
ŚNIADANIE DAJE MOC SZKODA, ŻE TO TYLKO JEDEN DZIEŃ. BYŁO WSPANIALE. OD TERAZ BĘDZIEMY NIE TYLKO PAMIĘTALI, ALE I STOSOWALI ZASAD ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ. MAMY NADZIEJĘ, ŻE W PRZYSZŁYM ROKU RÓWNIEŻ PRZYŁĄCZYMY SIĘ DO AKCJI „ŚNIADANIE DAJE MOC”. UCZNIOWIE KLASY II B WRAZ Z WYCHOWAWCĄ VIOLETTĄ TERLECKĄ


Pobierz ppt "„ŚNIADANIE DAJE MOC” 2011 KLASA II B SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18"

Podobne prezentacje


Reklamy Google