Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Jabłonce

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Jabłonce"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Jabłonce
„Śniadanie daje moc” Zespół Szkół w Jabłonce Szkoła Podstawowa Nr 1

2 We wtorek 8 listopada 2011 roku uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce wraz z wychowawczynią Ewą Machaj przyłączyli się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły propozycję zorganizowania wspólnego śniadania w klasie. Każde dziecko otrzymało listę produktów żywnościowych potrzebnych do przygotowania wspólnego posiłku. W przygotowaniu śniadania pomagały panie z kuchni, pani ze świetlicy i pani z biblioteki. Przyniesione produkty pobudziły apetyty dzieci. Ciekawe co z tego przygotujemy? Na pewno potrzebna będzie pomoc naszych pań kucharek.

3 Owocową łodzią ruszamy do krainy smakołyków …
Przy pomocy wychowawczyni, dziewczynki przygotowały i pięknie udekorowały stół do wspólnego posiłku. To też bardzo ważna rzecz, posiłek smakuje lepiej. Pierwsze smakołyki już na stole. Prawda, że ciekawe? Muchomorek ?….. Skąd się tutaj wziął? Owocową łodzią ruszamy do krainy smakołyków …

4 Będziesz mieć siłę na cały dzień !
Wrota krainy otwiera 12 zasad prawidłowego odżywiania się. Opowiedziała nam o nich nasza pani. Wśród nich najbardziej zapamiętaliśmy 8 zasadę: „Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.” Będziesz mieć siłę na cały dzień !

5 Oto wyspy , które odwiedziliśmy.
Nasze pragnienia gasiły mleczne napoje, pyszne herbatki i sok. Dla łasuchów - wyspa deserowa: galaretki z owocami, jogurty i racuchy z jabłkami. Na wyspę warzywną zachęcały trzy wesołe myszki.

6 Kolorowe rarytasy na wyspie owocowej , to dopiero uczta!
Jeszcze na dodatek wyspa pysznych kanapek! W całej klasie zapachniało zdrową żywnością.

7 Pora na mycie rąk i siadamy do stołu.
Każdy zabrał z wyspy dla siebie coś co najbardziej lubi. Dzisiaj nie było mowy o marudzeniu, wszystko znikało ze stołu w oka mgnieniu.

8 Smakuje, prawda? Wspaniale obserwować jak śniadanie zaspokaja nie tylko głód, ale też pobudza apetyty dzieci, gdyż chętnie wychodziły po dokładkę. Na śniadanie zaprosiliśmy panią dyrektor i naszego pana od zajęć komputerowych.

9 Po śniadaniu pora na sprzątanie
Po śniadaniu pora na sprzątanie. Następnie pani poprosiła abyśmy przygotowali kartki z bloku i kredki. Usiedliśmy wygodnie w ławkach i każdy z nas narysował to, co najbardziej podobało się nam podczas wspólnego śniadania. Jak zawsze pomysłów mieliśmy pełną głowę. A oto nasze prace, w których najczęściej pojawiało się hasło: „Śniadanie daje moc”. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wielu wrażeń. Przy wspólnym śniadaniu dowiedzieliśmy się, że śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, o którym należy pamiętać codziennie.

10 Klasa I a oraz nasza wychowawczyni Ewa Machaj
Za uwagę pięknie wszystkim dziękujemy, A za rok znów wspólne śniadanie w klasie zjemy. Wszystkim o tym opowiemy, Inne dzieci do akcji wciągniemy! Gdyż to bardzo ważna rzecz, By zdrowe śniadanie w szkole mieć! Klasa I a oraz nasza wychowawczyni Ewa Machaj Jabłonka, 8 listopada 2011 r.


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Jabłonce"

Podobne prezentacje


Reklamy Google