Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8 listopada 2011r. reportaż z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Biesiadkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8 listopada 2011r. reportaż z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Biesiadkach."— Zapis prezentacji:

1

2 8 listopada 2011r. reportaż z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Biesiadkach

3 W dniu 8 listopada 2011 r. uczniowie kl. I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji”Śniadanie daje moc”. Przed przystąpieniem do wspólnego posiłku, wszyscy solidnie umyli ręce

4 Następnie pani dyrektor zapoznała dzieci z ideą akcji,,Śniadanie daje moc”. Przedstawiła 12 zasad zdrowego odżywiania. Uświadomiła im jak ważne jest jedzenie śniadania, które daje siłę do pracy i nauki. Musimy się pochwalić, iż nasza szkoła wyprzedziła akcję, gdyż wspólne śniadania jadamy już od 3 lat. W naszej małej społeczności nie zdarzają się uczniowie, którzy nie mają drugiego śniadania, jak również wszyscy w domu jadają pierwsze. W okresie jesienno – zimowym każdy uczeń do swego śniadania dostaje kubek ciepłej herbaty. Miejscem codziennych posiłków jest świetlica szkolna.

5 Do akcji włączyliśmy rodziców, którzy chętnie podjęli się współpracy – przygotowując i podając dzieciom herbatę

6 Dzieci swoje śniadania przyniosły z domów. Dzięki temu, iż nasza szkoła uczestniczy w akcji „Owoce w szkole” do drugiego śniadania uczniowie otrzymali porcje świeżych warzyw i owoców, jak również 3 razy w tygodniu mogą liczyć na szklankę mleka z projektu „Szklanka mleka w szkole”.

7 Uczniowie z zapałem przystąpili do konsumpcji smakołyków, które zachęcająco prezentowały się na przygotowanych tacach.

8 Jak widać dużym powodzeniem cieszyły się warzywa i owoce.

9 Dzieci z apetytem zajadały przygotowane produkty.

10 Z okazji przystąpienia do akcji wykonano plakaty na temat zdrowego odżywiania, aby lepiej uświadomić dzieciom jak wielkie ma ono znaczenie w codziennym życiu.

11 Zadowolone miny uczniów wskazują, że akcja bardzo się spodobała. Rodzice również entuzjastycznie odnieśli się do tego pomysłu i wyszli z propozycją udziału w naszych śniadaniach w każdym miesiącu w wyznaczonym dniu.


Pobierz ppt "8 listopada 2011r. reportaż z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Biesiadkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google