Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Animacja rosyjska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Animacja rosyjska."— Zapis prezentacji:

1 Animacja rosyjska

2 Władysław Starewicz Pionier animacji, pochodzący z polskiej rodziny urodzony w Moskwie. W 1919 roku przenosi się do Francji. Jego filmy powstawały w koprodukcji polskiej, litewskiej, rosyjskiej, francuskiej i niemieckiej.

3 „Le Roman de Renard”

4 Wytwórnia Soyuzmultfilm
Powstała w 1936 r. Instytucja państwowa skupiająca najwybitniejszych artystów tworzących filmy animowane.

5 Aleksandr Ptuszko „Nowy Guliwer” z 1935 roku – pierwsza w dziejach pełnometrażowa produkcja animowana. Początkowo tworzył filmy kukiełkowe, później skupił się na reżyserowaniu aktorskich baśni filmowych. Nazywany sowieckim Waltem Disney'em.

6 „Новый Гулливер”

7 Iwan Iwanow - Wano Twórca jednego z pierwszych filmów animowanych satyrycznego „Biały i Czarny” z 1932 r. Tworzył filmy o tematyce zaczerpniętej z folkloru oraz produkcje dla dzieci

8 „Се́ча при Ке́рженце”

9 Lew Atamanow Pochodzenia Ormiańskiego, tworzył dla Soyuzmultfilm, później wrócił do Armenii, gdzie zapoczątkował produkcję rodzimych animacji. „Opowieść o małym białym byczku” 1933r. (satyra antywojenna) Seria „Z kałamarza” „Królowa Śniegu” 1957r.

10 „Снежная королева”

11 Siostry Brumberg Animacje edukacyjne, instruktażowe, dydaktyczne piętnujące próżniactwo i złe zachowanie.

12 Fiodor Chitruk Jeden z czołowych rosyjskich twórców filmów animowanych, seriali telewizyjnych min. Twórca Vinni Puha. (Soyuzmultfilm) 1969r. „Człowiek w ramce” 1966r. „Film,film, film” 1962r.

13 „Винни-Пух”

14 Jurij Norstein Jeden z najwybitniejszych rysowników rosyjskich, również pracujących w wytwórni Sojuzmultfilm doceniany na całym świecie. Twórca filmów o sennej, magicznej niemalże mistycznej aurze. „Jeżyk we mgle” 1975r. „Bajka nad bajkami” 1979r.

15 „Ёжик в тумане”

16 Roman Kacanow i Anatolij Karanowicz
Twórcy m.in. Czeburaszki i Krokodyla Gieny

17 „Чебурашка u Крокодил Гена”

18 Wiaczesław Kotienoczkin
Twórca „Wilka i Zająca”, który był nieco łagodniejszą wersją/odpowiedzią na amerykańskiego Strusia Pędziwiatra uciekającego przed Kojotem.

19 "Ну, погоди!"


Pobierz ppt "Animacja rosyjska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google