Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ogólnopolski program dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 30 miast, 50 000 uczniów, 3 000 nauczycieli pokazy kinowe, materiały do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ogólnopolski program dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 30 miast, 50 000 uczniów, 3 000 nauczycieli pokazy kinowe, materiały do."— Zapis prezentacji:

1

2 ogólnopolski program dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 30 miast, 50 000 uczniów, 3 000 nauczycieli pokazy kinowe, materiały do filmów, warsztaty dla uczniów i nauczycieli

3 wykorzystujemy film jako: pomoc dla różnych przedmiotów nauczania narzędzie do analizy współczesnego świata podstawę pracy metodą projektu

4 w naszych kinach: filmy atrakcyjne, choć niekomercyjne tytuły nieznane polskim widzom prelekcje, dyskusje, warsztaty

5 cykle filmowe: kilka propozycji dla każdego poziomu nauczania 9 spotkań w ciągu roku szkolnego różnorodna tematyka

6 Sekret Eleonory reż. Dominique Monfery Francja, Włochy 2009

7 przed seansem: prelekcja temat: wiara w siebie Jak się czujemy, gdy coś nam nie wychodzi lub czegoś nie umiemy? Co to znaczy nie poddawać się lub nie zniechęcać do czegoś? Kto i w jaki sposób przekonuje Nataniela, żeby uwierzył w siebie i nie uważał się za gorszego czy mniej zdolnego od innych? Co jest najważniejsze, kiedy uczymy się czegoś nowego?

8 po seansie: warsztaty plastyczne Narysuj plakat do filmu Sekret Eleonory. Umieść na nim fotos z filmu. Pokoloruj litery w tytule filmu – te, które znasz na czerwono, te, których nie znasz – na niebiesko. Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej bajki (narysuj głównego bohatera lub najciekawszą, twoim zdaniem, scenę). Na okładce powinien się znaleźć również tytuł i autor (umieść napis sam/a lub poproś o pomoc nauczyciela.

9 po seansie: materiały dydaktyczne temat: warto umieć czytać, warto wierzyć w siebie Dlaczego biblioteka babci Eleonory była niezwykła? Wymieńcie postacie z książek, które rozpoznaliście w filmie. Jakie niebezpieczeństwo groziło mieszkańcom biblioteki? Praca w grupach: O czym mogliby rozmawiać ze sobą na urodzinach Alicji z książki Alicja w Krainie Czarów bohaterowie różnych baśni? Ułóżcie scenkę, w której wystąpią ulubieni bohaterowie waszych baśni.

10 Tlen reż. Iwan Wyrypajew Rosja 2009

11 przed seansem: prelekcja temat: każdy potrzebuje tlenu Informacje o Iwanie Wyrypajewie – jednym z najodważniejszych twórców współczesnego teatru rosyjskiego. Tlen – filmowa adaptacja dramatu teatralnego. Forma i treść filmu (szaleństwo jako metoda twórcza, poszukiwanie granic i nowego języka, szaleństwo estetyczne). Synkretyzm sztuk (teatr, film, muzyka). Współczesny dekalog młodych: 10 przykazań – 10 teledysków – Wyrypajew jako współczesny kaznodzieja multikulturowy.

12 po seansie: materiały dydaktyczne scenariusze lekcji języka polskiego Temat: Wszystko na świecie dzieje się z powodu dwóch rzeczy: szaleńczej miłości i braku powietrza – Tlen I. Wyrypajewa. Temat: Postmodernistyczna gra formą w filmie Tlen I. Wyrypajewa. scenariusz lekcji wiedzy o kulturze Temat: Sztuka odkrywa przed ludźmi ich wewnętrzny świat – czyli jak przejrzeć reżysera.

13 patroni i partnerzy

14 Jak to jest reż. Bruce Webb Wlk. Brytania 2009

15 zapisy: wrzesień 2012 więcej informacji na www.nhef.pl


Pobierz ppt "ogólnopolski program dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 30 miast, 50 000 uczniów, 3 000 nauczycieli pokazy kinowe, materiały do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google