Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projektor i sposób jego podłączenia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projektor i sposób jego podłączenia"— Zapis prezentacji:

1 Projektor i sposób jego podłączenia

2 Po stworzeniu prezentacji przychodzi czas na przedstawienie jej odbiorcom. Można to zrobić oczywiście na ekranie komputera

3 jednak w przypadku pokazu dla wielu osób lepszym pomysłem było by wykorzystanie projektora i wyświetlenie slajdów na ścianie w dużym rozmiarze.

4 Dzięki temu wszystkie elementy prezentacji będą doskonale widoczne dla słuchaczy a cały pokaz zostanie lepiej odebrany.

5 Spójrzmy na poniższe zdjęcie
Spójrzmy na poniższe zdjęcie. Widzimy na nim projektor, cztery przewody oraz pilota zdalnego sterowania.

6 Ponieważ omawiamy podłączenie na poziomie podstawowym będziemy wykorzystywać tylko dwa dolne przewody, pozostałe odłóżmy do pudełka.

7

8 Podłączanie urządzeń zaczniemy od połączenia komputera z projektorem
Podłączanie urządzeń zaczniemy od połączenia komputera z projektorem. Użyjemy do tego kabla posiadającego dwie identyczne końcówki.

9

10 Spójrzmy na tylną ściankę urządzenia, widzimy tutaj wiele złącz
Spójrzmy na tylną ściankę urządzenia, widzimy tutaj wiele złącz. W naszym wypadku skorzystamy z wtyczki VGA-in, często również można spotkać się z podłączeniem za pomocą DVI-D oraz S-video.

11 To niebieskie wejście

12 Po wpięciu przewodu dokręćmy śrubki aby przypadkiem urządzenie nie rozłączyło się.

13

14 Projektor podłączymy do laptopa
Projektor podłączymy do laptopa. Oczywiście możemy go również podłączyć do zwykłego stacjonarnego komputera, jednak zazwyczaj prezentacje odtwarza się z przenośnego sprzętu. .

15 W laptopie musimy znaleźć złącze służące do podłączenia zewnętrznego monitora oraz wpiąć drugi koniec przewodu, który podłączyliśmy już do projektora.

16

17 Teraz zajmiemy się podłączeniem napięcia do projektora
Teraz zajmiemy się podłączeniem napięcia do projektora. Posłuży nam do tego drugi z przewodów.

18

19 Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności nasz zestaw wygląda następująco:

20

21 Włączmy teraz komputer oraz odnajdźmy prezentacje
Włączmy teraz komputer oraz odnajdźmy prezentacje. Zwróćmy następnie uwagę na klawiaturę w laptopie. Na jednym z klawiszy znajduje się napis CRT/LCD (w innych modelach może to być np. rysunek monitora). Dodatkowo w innej części klawiatury powinien znajdować się przycisk pozwalający uaktywnić wybraną opcję. Lub przycisku Fn

22 Wciśnijmy przycisk a następnie nie puszczając go naciśnijmy klawisz CRT/LCD. Używając tej kombinacji obraz naszego ekranu będziemy przełączać kolejno na monitor w laptopie, na projektor, na oba urządzenia. Wybierzmy jedną z opcji i uruchommy prezentację.

23 Przyciski na klawiaturze

24 Jak widzimy na poniższym zdjęciu pokaz został wyświetlony na dużym obszarze ściany. Tak przedstawiona prezentacja będzie widoczna dla wszystkich odbiorców w sali.

25


Pobierz ppt "Projektor i sposób jego podłączenia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google