Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gryfikowy rajd z panem Janem Maturą 20 marca 2013 r. odbył się rajd z panem Janem Maturą w ramach nagrody specjalnej dla uczniów wyróżnionych w III Międzyszkolnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gryfikowy rajd z panem Janem Maturą 20 marca 2013 r. odbył się rajd z panem Janem Maturą w ramach nagrody specjalnej dla uczniów wyróżnionych w III Międzyszkolnym."— Zapis prezentacji:

1 Gryfikowy rajd z panem Janem Maturą 20 marca 2013 r. odbył się rajd z panem Janem Maturą w ramach nagrody specjalnej dla uczniów wyróżnionych w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Policach,,Gryfik. Pierwszym odwiedzanym razem miejscem było Lapidarium w Parku Staromiejskim.

2 Następnie wspólnie przeszliśmy ulicą Mazurską do Starego Miasta i kapliczki, gdzie obejrzeliśmy najcenniejszy zabytek naszego miasta oraz tablicę pamiątkową przy kapliczce złożoną tu z okazji 750-lecia miasta.

3 Tuż przy kapliczce znajduje się jej miniatura, przedstawiająca kapliczkę wraz z kościołem. Projekt bardzo zainteresował dzieci. Przy ratuszu zainteresowała nas tablica pamiątkowa z wizerunkiem Barnima. Spod ratusza przeszliśmy ulicą Grunwaldzką, gdzie dawniej znajdował się okazały ratusz.

4 Po wędrówce pan Jan Matura zaprosił nas do swojej Galerii w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie obejrzeliśmy cenne eksponaty i poznaliśmy wybrane motywy z historii Polic.

5 Eksponaty rozbudziły wyobraźnię dzieci i zainspirowały do wielu ciekawych pytań na temat historii Polic.

6 Rzeczy codziennego użytku dawniej wyglądały inaczej.

7 Dzieci interesujące się historią Polic miały niebywałą okazję do zaspokojenia swojej ciekawości. Spotkanie z autorem wielu publikacji na temat Polic, twórcą Lapidarium i Galerii będzie inspiracją do dalszych poszukiwań. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy do,,Gryfika i niespodzianek w następnym roku.


Pobierz ppt "Gryfikowy rajd z panem Janem Maturą 20 marca 2013 r. odbył się rajd z panem Janem Maturą w ramach nagrody specjalnej dla uczniów wyróżnionych w III Międzyszkolnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google