Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

95 lat Szkoły Podstawowej nr 17 „By czas nie zatarł i niepamięć”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "95 lat Szkoły Podstawowej nr 17 „By czas nie zatarł i niepamięć”"— Zapis prezentacji:

1 95 lat Szkoły Podstawowej nr 17 „By czas nie zatarł i niepamięć”
EFEKTY 95 lat Szkoły Podstawowej nr 17 „By czas nie zatarł i niepamięć”

2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR17 IM. ZWYCIĘSTWA GRUNWALDZKIEGO UL
SZKOŁA PODSTAWOWA NR17 IM. ZWYCIĘSTWA GRUNWALDZKIEGO UL. KROCHMALNA LUBLIN

3

4 Na październik 2011 roku przypadły obchody jubileuszu 95-lecia Szkoły Podstawowej nr 17. Do tego święta szkolna społeczność przygotowywała się długo, przeglądając szkolne arkusze, kroniki i wytwory pracy uczniów, których imponujący zbiór zgromadzono przez te wszystkie lata. Zapadła poważna decyzja – uczcijmy ten jubileusz wierszem, piosenką, ale także meczem piłki nożnej i dobrą zabawą. Na sali gimnastycznej zebrała się nasza szkolna społeczność, zaproszeni goście, wśród nich władze oświatowe oraz miejskie, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także absolwenci. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali historię szkoły, ale także historię naszej polskiej oświaty w ogóle. Przez ten okres 95 lat przeprowadzili nas kronikarze, a chór szkolny przypominał piosenki śpiewane przez uczniów w różnych okresach.

5

6 1 2 3 I miejsce w konkursie literackim „Szkoła moich marzeń”
Weronika Gniaź – klasa III MOJA SZKOŁA Moja szkoła jest jak wiosna Zawsze ciepła i radosna. Zapraszamy w nasze mury A nie będziesz już ponury. Uśmiechnięta każda mina Gdy się lekcje przypomina. Wszyscy razem się uczymy I się nigdy nie nudzimy ! W szkole są też przyjaciele I codziennie przygód wiele… Kiedy chcesz coś szybko zjeść Na stołówkę musisz zejść. Naszej szkole lat przybyło Absolwentów, że aż miło. Kilkadziesiąt lat istnienia Daje dużo do myślenia. Wierzę, że jeszcze przez długie lata Nasza szkoła – to będzie Nasza Oświata. 1 3 2 3

7 Tydzień wcześniej – roku odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami i nauczycielami a absolwentami Szkoły Podstawowej nr 17. Specjalnie na tę okoliczność przygotowane transparenty, a także występ cheerleaderek dopingowały sportowców do walki.Mecz zakończył się zwycięstwem uczniów, którym pani dyrektor Beata Kwiatkowska wręczyła ufundowany przez siebie puchar, ale najważniejsza była dobra zabawa łącząca pokolenia.

8

9

10

11

12

13

14

15 Jubileusz naszej szkoły uczciliśmy także dobrą zabawą
Jubileusz naszej szkoły uczciliśmy także dobrą zabawą. Goście mięli okazję spotkać się, porozmawiać, powspominać,pobawić przy dźwiękach orkiestry. Taneczne korowody mknęły po szkolnym parkiecie, a szkolna kawiarenka była świadkiem niejednej wzruszającej historii.

16

17

18

19 „By czas nie zatarł i niepamięć”, posadziliśmy
„Dąb Pamięci – Zawiszę Czarnego”. Będzie stał na straży naszej szkolnej tradycji i pamięci. Na świadków tego ważnego wydarzenia wzięliśmy wszystkich zaproszonych gości.

20


Pobierz ppt "95 lat Szkoły Podstawowej nr 17 „By czas nie zatarł i niepamięć”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google