Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niniejszy program dydaktyczny jest realizowany w ramach Projektu: Sieć Edukacyjna Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej (SEIPA) www.seipa.edu.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niniejszy program dydaktyczny jest realizowany w ramach Projektu: Sieć Edukacyjna Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej (SEIPA) www.seipa.edu.pl."— Zapis prezentacji:

1 Niniejszy program dydaktyczny jest realizowany w ramach Projektu: Sieć Edukacyjna Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej (SEIPA) www.seipa.edu.pl Projekt jest dofinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1

2 Przedsiębiorczość innowacyjna Prowadzący: dr Piotr Wałejko Rodzaj zajęć: zajęcia fakultatywne dla studentów Chemii i Ochrony Środowiska (I stopnia; wykład, 30 godz.) Zagadnienia tematyczne przewidziane do omówienia w ramach przedmiotu:? 1. Przedsiębiorczość na świecie na przełomie XX i XXI - zmiany w sferze technologii, skutki globalizacji i konkurencji międzynarodowej. 2. Własny biznes jako opcja kariery zawodowej po studiach - argumenty za i przeciw. 3. Cechy i umiejętności liderów nowych przedsięwzięć 4. Od pomysłu do wstępnej koncepcji biznesu - zawartość i metody opracowania. 2

3 3 5. Źródła finansowania - "stanie na własnych nogach", środki własne, kredyt bankowy, fundusze pożyczkowe. Środki na rozwój z funduszy strukturalnych UE. 6. Wybór formy prawnej dla nowego przedsięwzięcia oraz omówienie systemu finansowo-księgowego. 7. Zespół założycielski, kultura organizacyjna firmy na starcie - optymalna struktura zespołów założycielskich. Standardy etyczne w nowej firmie. 8. Jak zaistnieć na rynku? – zdobywanie pierwszych klientów, nawiązanie podstawowych kontaktów biznesowych. 9. Wykorzystanie potencjału Internetu - technologie informacyjne a przedsiębiorczość. 10. Specyfika nowych przedsięwzięć technologicznych - innowacje technologiczne. Ochrona praw do wynalazku, udzielanie licencji.


Pobierz ppt "Niniejszy program dydaktyczny jest realizowany w ramach Projektu: Sieć Edukacyjna Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej (SEIPA) www.seipa.edu.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google