Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technika Biurowa i Komputerowa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technika Biurowa i Komputerowa"— Zapis prezentacji:

1 Technika Biurowa i Komputerowa
Zespół Szkół Rolniczych ul. Grunwaldzka 9 Nowe Miasto Lubawskie tel./ fax (056)

2 Krzysztof Florkowski nauczyciel TBiK
ul. Piastowska 2/8 Nowe Miasto Lubawskie GSM

3 Moja szkoła

4 Rysopis wykładowcy TBiK:
wzrost - wysoki oczy - piwne waga - w normie znaki szczególne - brak

5 Technika Biurowa i Komputerowa to:
organizacja pracy biurowej, urządzenia techniczne i przybory biurowe, organizacja obiegu pism, redagowanie i sporządzanie typowych pism, korespondencje w sprawach osobowych, handlowych, finansowych, transportowych, ubezpieczeń, administracyjnych.

6 Technika Biurowa i Komputerowa to:
zasady działania sekretariatów, redagowanie poczty elektronicznej, redagowanie tekstów za pomocą programu Microsoft Word, zasady i bariery komunikacji interpersonalnej.

7 Dzięki TBiK poznasz: zasady pracy biurowej,
środki techniczne stosowane w pracy biurowej, rodzaje dokumentów oraz zasady ich obiegu, zasady sporządzania protokołów, sprawozdań, notatek, zaświadczeń, zaproszeń, itp.

8 Dzięki TBiK nauczysz się:
pisać życiorys, CV, podanie o pracę, wypełniać kwestionariusz osobowy, zapytanie o karalność, kartę urlopową, pisać umowę o pracę, zaświadczenie o pracy.

9 Dzięki TBiK nauczysz się:
pisać ofertę, zamówienie, reklamację, wypełniać polecenia przelewu, czeki, weksle, wypełniać list przewozowy, zamówienie wagonu, zlecenie przewozu, pisać wniosek o ubezpieczenie przesyłki, pisać skargi, wnioski, podania, zawiadomienia.

10 Dzięki TBiK poznasz: pracę sekretariatów,
redagowanie i wysyłanie poczty elektronicznej, zasady redagowania tekstów za pomocą komputera, zasady i bariery komunikacji interpersonalnej.

11 Na zajęciach TBiK masz możliwość:
korzystać z nowoczesnej pracowni komputerowej, poznać programy Microsoft Word, Excel, Outlook Express i Microsoft Outlook, poznać wybrane programy multimedialne, korzystać z Internetu, założyć swój adres .

12 Czy warto uczyć się TBiK?
Myślę że warto się uczyć Techniki Biurowej i Komputerowej, ponieważ przedmiot ten jak żaden inny umożliwia szczegółowe poznanie pracy biurowej, naukę obsługi komputera, wybranych programów, Internetu. Dzięki TBiK można nauczyć się pisania ważnych dokumentów (m. in. niezbędnych do ubiegania się o pracę). Przedmiot ten daje możliwość poznania rodzajów i barier komunikacji interpersonalne z którą spotykamy się w każdym miejscu pracy. Uważam ze Technika Biurowa i Komputerowa to przedmiot ciekawy i bardzo przydatny w życiu codziennym.

13 Zapraszam na zajęcia z Techniki Biurowej i Komputerowej.
Do zobaczenia...

14 POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ


Pobierz ppt "Technika Biurowa i Komputerowa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google