Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wady postawy Wieloletnie doświadczenia nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wady postawy Wieloletnie doświadczenia nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu."— Zapis prezentacji:

1 Wady postawy Wieloletnie doświadczenia nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim „Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny” ks Jan Twardowski

2 Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
Od roku szkolnego 1980/1981 w gminie Dobrzeń Wielki prowadzone są zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci klas I-III. Bez dobrej współpracy nie jest możliwe dobre funkcjonowanie żadnego programu Dziecko Rodzic Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej Inni nauczyciele Dyrektor szkoły Organ prowadzący

3 Zajęcia gimnastyki korekcyjnej prowadzę od roku szkolnego 1997/1998.
Wyposażenie sali do ćwiczeń w bardzo dobry sprzęt.

4 Po paru latach pracy narodziły się pomysły
W 2004 roku napisanie poradnika „Ćwiczenia korekcyjne w domu – zestaw ćwiczeń”. Integralną jego częścią jest film instruktażowy dla dzieci i rodziców.

5

6 Od września 2004 r. raz w roku organizuję KONFERENCJĘ
- dla rodziców („Wpływ postawy rodzicielskiej na fizyczna sylwetkę dziecka – teoria i praktyka”)‏ W 2005 r. zorganizowałam konferencję dla nauczycieli naszej gminy („Wpływ postawy pedagogicznej na fizyczną sylwetkę ucznia – teoria i praktyka” Założyłam dzieciom miesięczne kalendarze, nagradzane plusami Systematyczne i codzienne ćwiczenia są bardzo ważne! Sprawdź się. (rodzic podpisuje dany dzień tygodnia, jeśli dziecko ćwiczyło)‏ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

7 Uatrakcyjniałam zajęcia
- nagradzanie plusami i słodką niespodzianką po każdym miesiącu ćwiczeń, - wprowadzanie ciekawego nazewnictwa i muzyki podczas ćwiczeń „Adam Małysz” „Zepsuty dźwig” „Stół wigilijny” „Żuraw” „Ciastko francuski”

8 Prowadziłam gazetki

9 Od roku szkolnego 2008/2009 rozpoczęłam wraz koleżanką Katarzyną Palt realizację innowacji

10 Działania w ramach programu.
Przebadanie wszystkich uczniów naszej szkoły i dzieci sześcioletnich w maju 2008 roku, aby we wrześniu być już przygotowanym do pracy. Obszerne sprawozdanie z wyników przeprowadzonych badań pozwoliło na wyciągnięcie wniosków w wyniku, których poprowadziłyśmy warsztaty otwarte na Politechnice Opolskiej na temat „ Otyłość – to mogę zmienić”.

11 Przeprowadzenie konferencji metodycznej dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

12 Zorganizowanie wyjazdów na tygodniowe turnusy do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Suchym Borze.

13 Przeszkolenie całego grona pedagogicznego pod kątem wad postawy ciała przez panią dr Karinę Słonkę i dr Bożenę Królikowską. Wprowadzenie ćwiczeń śródlekcyjnych, które stosują wszyscy nauczyciele szkoły.

14 Zaktywizowanie całych rodzin do udziału w organizowanych imprezach propagujących aktywność ruchową (takich rodzin na dzień dzisiejszy mamy 26) .

15 Propagowanie ćwiczeń korekcyjnych w czasie festynów rodzinnych

16 Innowacja obejmuje w tej chwili uczniów klas I i IV.
- w klasie I ważyliśmy tornistry dzieciom, aby w miarę możliwości zlikwidować nadmierny ciężar, - oba roczniki miały przeprowadzane testy sprawności fizycznej Klausa – Webera, - na zajęciach WF – w klasach czwartych wprowadzono do ćwiczeń elementy kształtujące sylwetkę i stawiające większy nacisk na podnoszenie wiedzy i świadomości uczniów odnośnie czynników wpływających pozytywnie i negatywnie na postawę ciała.

17 Dobra współpraca i wiara w słuszność tego co robimy bardzo pomaga, wręcz jest konieczna , aby takie programy spełniały swoją rolę.


Pobierz ppt "Wady postawy Wieloletnie doświadczenia nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google