Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piękna i czysta plaża -. - miejsce nie tylko wypoczynku i opalania, ale też świetnej zabawy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piękna i czysta plaża -. - miejsce nie tylko wypoczynku i opalania, ale też świetnej zabawy."— Zapis prezentacji:

1 Piękna i czysta plaża -

2

3 - miejsce nie tylko wypoczynku i opalania, ale też świetnej zabawy

4 Nadmorska Promenada w Ustce powstała w 1875 roku. Powodem jej budowy były coraz to liczniejsze wizyty turystów przyjeżdżających głównie w celach zdrowotnych. Do teraz jest to miejsce o niezwykłym klimacie. W ciągu dnia można tam pospacerować i obejrzeć tętniące na niej życie – całe mnóstwo sklepików, barów, smażalni. Możemy z niej obejrzeć piękne widoki na plażę i oczywiście morze. Wieczorami zaś warto wybrać się tam na romantyczny spacer w świetle księżyca. Swego czasu sam Otto von Bismarck upatrzył sobie ustecką promenadę i chętnie ją odwiedzał.

5

6

7 Muzeum Minerałów znajduje się w głębi schronu przeciwlotniczego przy Promenadzie Nadmorskiej. Idąc chodnikiem długości około 80 metrów, można zobaczyć w gablotach kolekcję minerałów i muszli morskich z całego świata. We wnękach i dawnych pomieszczeniach magazynowych schronu prezentowane są większe minerały i skamieniałości. Znajduje się tu między innymi największy kryształ górski w Polsce, szkielet i jajo dinozaura. W muzeum można również zakupić ozdoby i biżuterię z kamieni półszlachetnych

8

9 Zakład przyrodoleczniczy, czyli łazienki, zbudowane zostały w 1912 roku. Gmach, który dziś tworzy najstarszą część łazienkowego kompleksu, zaprojektował architekt Dunkel z Sopotu. Stylowy budynek stanął w miejscu pierwszych usteckich łazienek parowych, pobudowanych w 1877 roku przez prywatną spółkę.

10 Latarnia morska - budowla została wzniesiona w 1892 roku. Składała się z murowanego budynku wykorzystywanego jako stacja pilotów oraz przylegającej do niego ośmiokątnej wieży – latarni. Zabudowania przetrwały do XXI wieku bez większych zmian. Jej światło widać na morzu z odległości prawie 30 km


Pobierz ppt "Piękna i czysta plaża -. - miejsce nie tylko wypoczynku i opalania, ale też świetnej zabawy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google