Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowa Akcja Obywatelska „20 lat wspólnie” w gimnazjum nr 3 im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowa Akcja Obywatelska „20 lat wspólnie” w gimnazjum nr 3 im"— Zapis prezentacji:

1 Młodzieżowa Akcja Obywatelska „20 lat wspólnie” w gimnazjum nr 3 im
Młodzieżowa Akcja Obywatelska „20 lat wspólnie” w gimnazjum nr 3 im. Emilii Zawidzkiej Ogólnopolska inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej w Roku Historii Najnowszej 2010

2 18 marca 2010 Wizyta w urzędzie miasta
W ramach Akcji „20 lat wspólnie” uczniowie klas III gimnazjum złożyli wizytę w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza, Tu zwiedzili budynek i udali się na spotkanie z Panem Prezydentem, Zbigniewem Podrazą.

3 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Inicjatorka akcji w szkole, Pani Katarzyna Łukasik-Majewska przedstawiła Panu Prezydentowi uczestników spotkania oraz ideę Akcji prowadzonej w 20. rocznicę powstania samorządów.

4 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Uczestnicy spotkania: Uczniowie: Klaudia Miedzińska, Agata Domagała, Magdalena Smolarek, Katarzyna Misiarek, Klaudia Rząd, Marlena Latacz, Anna Słuszniak i Marcin Świerczek Dyrektor Zespołu Szkół nr 7, Ewa Stawicka, Wicedyrektor, Jolanta Pludrak Nauczyciele z G-3: Katarzyna Łukasik-Majewska oraz Elżbieta Wójcicka

5 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Zadaniem uczniów było zebranie w trakcie wywiadu informacji o zmianach, jakie zaszły w ostatnim dwudziestoleciu w mieście, o roli samorządu i prezydenta w życiu miasta, realizacji planów, współpracy z mieszkańcami i innymi samorządami, o strategii działania i rozwoju gminy.

6 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Do zadań Prezydenta Miasta należy m.in.: reprezentowanie gminy na zewnątrz, realizacja budżetu uchwalonego przez radę miasta, gospodarowanie mieniem komunalnym, wydawanie przepisów porządkowych oraz dbanie o promocję i wizerunek gminy. „Najtrudniejsze jest dokonywanie wyborów…”

7 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Wszystkie wypowiedzi były rejestrowane. Kolejnym krokiem będzie opracowanie raportu z przebiegu rozmowy. 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta

8 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Strategia rozwoju Dąbrowy Górniczej przedstawia się bardzo ciekawie.

9 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Prezydent został uhonorowany Emilką, symbolem Gimnazjum nr 3. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas i za obszerną relację z pracy samorządu gminy.

10 18 marca 2010 Wizyta u prezydenta miasta
Już po spotkaniu… Wyruszamy zwiedzić salę sesyjną, w której odbywają się obrady i podejmowane są uchwały dotyczące życia i rozwoju gminy.

11 18 marca 2010 Wizyta w urzędzie miasta
Radny, Pan Zbigniew Łukasik, który był naszym przewodnikiem po Urzędzie, zaprezentował nam salę sesyjną i opowiedział o pracy Rady Miejskiej.

12 staraniom samorządu lokalnego.
W wywiadach koncentrowaliśmy się nie tylko na widocznych zmianach w infrastrukturze miasta i jego wyglądzie, ale poruszaliśmy również takie tematy, jak metody rozwiązywania problemów społecznych, styl rządzenia i sposób komunikacji z obywatelami, zaangażowanie obywateli we współrządzenie, konsultowanie decyzji czy powstawanie miejsc użyteczności publicznej. Poznaliśmy także strategię rozwoju gminy oraz zmiany, jakie przez ostatnie dwadzieścia lat zaszły w miejscowości dzięki staraniom samorządu lokalnego. Uzupełnieniem wywiadów jest zebrana dokumentacja fotograficzna, dotycząca sytuacji gminy i osiągnięć samorządu. Fotografie ilustrują treść wywiadów i sposób ich prowadzenia, m.in. wspominane miejsca, portrety rozmówców. Na bazie posiadanych informacji i materiałów stworzymy prezentację multimedialną obrazującą nasze działania. NASZE DZIAŁANIA W RAMACH AKCJI „20 LAT WSPÓLNIE”


Pobierz ppt "Młodzieżowa Akcja Obywatelska „20 lat wspólnie” w gimnazjum nr 3 im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google