Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiały multimedialne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiały multimedialne"— Zapis prezentacji:

1 Materiały multimedialne
dostępne w bibliotece szkolnej

2 Łapówa Zawodowy list gończy
Multimedia uzyskane w ramach Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej, przedsięwzięcia MENiS i Telewizji Polskiej S.A.: Łapówa Zawodowy list gończy

3 Zawiera 7 audycji o charakterze interdyscyplinarnym, mających na celu przekazanie wiedzy prawno-filozoficznej i etycznej na temat przyczyn i skutków korupcji. Audycje telewizyjne prezentują przykłady korupcji w naszym życiu. Omawiane są również czynniki powodujące pojawienie się nieuczciwych zachowań w odniesieniu do historii i teraźniejszości Polski.

4 Obejmuje 10 audycji przedstawiających ścieżki kariery zawodowej po ukończeniu gimnazjum. Zaprezentowane są różne typy szkół ponadgimnazjalnych – technikum, szkoła zawodowa, liceum profilowane. Na przykładzie wybranych zawodów ukazane są uwarunkowania racjonalnych decyzji dotyczących wyboru szkoły i przyszłego zawodu.

5 Z serii Tropami tajemnic Discovery Channel pozyskano płyty:
Wikingowie Słońce Mars Burze Wulkany Oceany Dzikie koty Słonie Krokodyle

6 Multimedia stanowiące dodatek do dziennika Rzeczpospolita:
Australia : ziemia, której nie tknął czas Wielki Kanion Kolorado Hawaje : egzotyczna podróż do raju Antarktyka : kraina wiecznego lodu Solarmax : bliżej Słońca Pierwszy cesarz Chin Egipt : bogactwa Doliny Królów Historia powszechna Pierścień ognia : wulkany i trzęsienia ziemi

7 Australia : ziemia, której nie tknął czas
Film daje odpowiedź na pytanie jak powstała i zmieniała się Australia, jakie wyzwania stanęły przed florą i fauną tego kontynentu. Przenosi nas do krainy zaskakującej i zachwycającej różnorodności. Dzięki niemu staniesz się świadkiem ciągłej walki o przetrwanie. Zobaczysz jak wygląda życie na pustyni i w górach, podczas suszy i w czasie pory deszczowej. Przekonasz się, że w Australii życie nie tylko przetrwało – ono triumfuje.

8 Wielki Kanion Kolorado
ROZDZIAŁY: 1. Czasy prehistoryczne 2. Europejscy odkrywcy 3. Ekspedycja J.W. Powella 4. Przeprawa przez rzekę Kolorado 5. Kanion z bliska 6. Mieszkańcy Kanionu 7. Z lotu ptaka 8. Potęga natury Dzięki filmowi poznasz historię ludzi, którzy starali się zbadać te niezwykłe miejsce i przekonasz się, że Kanion nigdy nie wygląda tak samo.

9 Hawaje : Egzotyczna podróż do raju
Film stanowi zaproszenie na wędrówkę po zakątkach malowniczej krainy. Od gęstych lasów deszczowych na wyspie Hawaii poprzez ostre klify Palis na wyspie Kauai i wielkie kratery wulkanu Haleakala, po dopiero powstającą, najmłodszą wyspę Hawajów

10 Antarktyka : kraina wiecznego lodu
Film stanowi zaproszenie na wyprawę do krainy lodu. Wyruszymy śladami R. Scotta i R. Amundsena – zdobywców bieguna południowego. Przyjrzymy się florze i faunie Antarktyki oraz pracy naukowców, którzy postanowili bliżej poznać ten tajemniczy kontynent.

11 SOLARMAX : bliżej Słońca
Film SOLARMAX pokazuje osiągnięcia naukowców, którzy badają Słońce i otoczenie, na które wpływa, a w szczególności jego wpływ na Ziemię. To film o możliwościach jakie daje nam Słońce, ale też o zagrożeniach jakie powoduje jego promieniowanie jonizacyjne. Wszystkie zdjęcia Słońca są autentyczne i zostały wykonane przez sondę SOHO. W filmie nie ma żadnych animacji komputerowych ani animacji. To jedyny film w pełni oddający obraz Słońca i jego wpływ na Ziemię i istoty na niej żyjące.

12 Pierwszy cesarz Chin Początki Cesarstwa Chińskiego sięgają pierwszego wieku przed naszą erą, kiedy to Chin, władca z jednego z siedmiu królestw od 500 lat toczących ze sobą walki, stworzył niezwyciężoną armię i podbił wszystkie pozostałe mocarstwa. Za jego panowania Chiny wyrosły na prawdziwą potęgę. O jej świetności świadczą zachowane do dziś budowle, takie jak Wilki Mur Chiński, czy imponująca armia terakotowych wojowników. To jednak tylko niewielka część pozostałości po Cesarstwie Chińskim.

13 Egipt : bogactwa Doliny Królów
Gwiazdy wielkiego ekranu, Omar Shaeif i Kate Maberly, wyruszają śladami badaczy kultury starożytnego Egiptu. Ich celem jest Dolina Królów – legendarne miejsce pochówku faraonów. To właśnie tam, na początku XX wieku odkryto grobowiec Tutenchamona, jednego z najbardziej tajemniczych władców starożytnego Egiptu. Opowieść o jego poszukiwaniach przeplata się z informacjami na temat obyczajów, wierzeń i wielkich osiągnięć tej niezwykłej, starożytnej cywilizacji.

14 Historia powszechna Historia powszechna to niezastąpiony program dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak przebiegał rozwój cywilizacji na przestrzeni wieków. Ten program to kopalnia informacji o życiu naszych przodków. Zawiera między innymi opisy wydarzeń, które miały kluczowe znaczenie dla kształtowania się losów świata, a także wiadomości o gospodarce, kulturze, zwyczajach panujących w poszczególnych epokach.

15 Pierścień ognia Zabieramy Cię w zapierającą dech podróż po wielkim kręgu wulkanów i terenów aktywnych sejsmicznie. „Pierścień ognia” – to ponad 400 czynnych wulkanów usytuowanych dookoła wybrzeży Oceanu Spokojnego. Film pokazuje potęgę sił kształtujących naszą planetę i wpływających na życie blisko pół miliarda ludzi, którzy obcują z nimi na co dzień.

16 Filmy stanowiące dodatek do miesięcznika Świat Nauki:
Meandry pamięci Genesis: kim jesteśmy i skąd pochodzimy? Tajniki ludzkiego umysłu

17 Historia kina wg Jacka Szymańskiego
Program ten jest niezwykłą wędrówką po historii jednego z największych wynalazków XIX wieku. Autor przedstawia najważniejsze nurty, tematy i nazwiska jakie pojawiły się w filmie od jego początków do lat siedemdziesiątych, gdzie okres historyczny na razie się kończy. Jest to opowieść doświadczonego pedagoga i wielkiego popularyzatora kina, wzbogacona bogatą multimedialną oprawą.

18 Materiały multimedialne w bibliotece szkolnej - koniec
dostępne w bibliotece szkolnej - koniec


Pobierz ppt "Materiały multimedialne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google