Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

opiekun grupy:Beata Winiarska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "opiekun grupy:Beata Winiarska"— Zapis prezentacji:

1 opiekun grupy:Beata Winiarska
Prezentacja projektu "PODRÓŻE W CZASIE PRZED KOMPUTEREM" Gimnazjum w Okonku opiekun grupy:Beata Winiarska

2 Celem projektu było sprawdzenie,
czy podróże w czasie w wykorzystaniem komputera są możliwe Dowody potwierdzające ten fakt przedstawiono m.in. w postaci przygotowanych prezentacji multimedialnych, których oglądanie pozwoli przenosić się w czasie Uczniowie na swoich WebFronter umieścili m.in.: Prezentacje obiektów przyrodniczych fotografowanych przez kilka miesięcy, Prezentacje aparatów fotograficznych, ubiorów, aut od najstarszych, Prezentacje, będącej osobistą wędrówką do dzieciństwa, Dowody pokazujące, że z zastosowaniem mediów można przenosić się w przyszłość, którą można wcześniej zaplanować, Dowody w postaci przykładów wykorzystania programów komputerowych do projektowania, czyli przenoszenia się w zaplanowaną przyszłość oraz programów modyfikujących rzeczywistość i informacji w Internecie ukazujących trwające badania naukowe dotyczące naukowego wyjaśnienia zjawiska podróży w czasie.

3 kliknij w nazwę, by zobaczyć szczegóły

4 PREZENTACJA PROJEKTU ”PODRÓŻE W CZASIE PRZED KOMPUTEREM”

5 W poszukiwaniach wykorzystano:
Realizacja projektu było poszukiwaniem dowodów na potwierdzenie hipotezy, że podróże w czasie z zastosowaniem komputera są możliwe Uczniowie pracowali w 3 przedziałach czasowych: przeszłość, współczesność i przyszłość. Wędrówkę w przeszłość odbyli w dziedzinach: techniki, natury, mody i życia osobistego. W poszukiwaniach wykorzystano: Literaturę Zasoby Internetu Wykonane przez siebie zdjęcia obserwowanym obiektom przyrodniczym Albumy z własnego dzieciństwa Rozmowy ze specjalistami w danej dziedzinie

6 TERAŹNIEJSZOŚĆ Do każdej chwili można kiedyś powrócić, pod warunkiem, że zostanie „zamrożona w czasie”. Procesu tego można dokonać poprzez wykonanie zdjęcia albo zapisanie chwil za pomocą kamery. Analizy, jak wygląda proces wywoływania zdjęć uczniowie dokonali podczas wizyty w zakładzie fotograficznym, na podstawie dostępnych filmów w Youtuobe, informacji zawartych w Internecie (prezentacja). Natomiast wszystko, co wiąże się z utrwalaniem obrazu za pomocą kamery uczniowie zobaczyli w studiu telewizji Gawex w Szczecinku (reportaż filmowy).

7 PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ Na podstawie dostępnych materiałów źródłowych (literatura, Internet, własne albumy fotograficzne, zdjęcia wykonane obiektom przyrodnicznym w okresie kilku tygodni), przygotowano prezentacje. PowerPoint pokazują zmiany zachodzące w czasie, w dziedzinach: Techniki-pokaz aparatów fotograficznych od najstarszych (prezentacja aparatów, zegarów, rowerów, motorów, telefonów, historia telefonii) W świecie mody (prezentacja) W świecie przyrody (prezentacja) Świat swojego dzieciństwa (prezentacja)

8 PODRÓŻ W PRZYSZŁOŚĆ Dowody na możliwość podróżowania z zastosowaniem multimediów w przyszłość przedstawiono z wykorzystaniem programów komputerowych do projektowania, czyli przenoszenia się w zaplanowaną przyszłość oraz programów modyfikujących obraz (prezentacja). Naukowy punkt widzenia przeanalizowany został na podstawie czasopism naukowych i filmów przygotowanych przez badaczy tej dziedziny (zamieszczono je na WebFronter uczestników).


Pobierz ppt "opiekun grupy:Beata Winiarska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google