Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JEDNOŚĆ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JEDNOŚĆ."— Zapis prezentacji:

1 JEDNOŚĆ

2

3 Definicja jedności Przeciwieństwo wielości. Zespół cech takich jak wewnętrzna niesprzeczność, niepodzielność, zwartość, koherencja. W zależności od dziedzin w jakich występuje nabiera odmiennych znaczeń. Mówi się o o jedności Boga, jedności rodzaju ludzkiego, jedności dziejów, jedności kultury, jedności Kościoła, jedności analogicznej, jedności gatunkowej, jedności rodzajowej, jedności numerycznej, jedności pojęciowej, jedności logicznej.

4

5 Henologia-nauka o jedności
Henologia jest to nauka zajmująca się badaniem różnych dziedzin jedności, jej występowaniem oraz zachowaniami ludzi, którzy należą do wspólnot. Henologia jest jedną z nauk psychologicznych.

6

7 Jedność bytu Jest to najważniejsze pojęcie w filozofii. Jest to istnienie, ludzka egzystencja, czyli to wszystko, co składa się na życie duchowe ludzi na ziemi. Jedność bytu jest cechą każdego z ludzi niezależnie od pochodzenia, zamożności, płci.

8

9 Jedność Boga Jedność Boga rozumiana jest w tradycji filozoficznej Zachodu właśnie jako jedność absolutna, to jest taka jedność, która przysługuje bytom identyfikowanym z Bogiem i jako takim niepodatnym na zmiany, i przez którą ujawnia się doskonałość bytu.

10

11 Dziękuję za obejrzenie prezentacji
Monika Perdeus


Pobierz ppt "JEDNOŚĆ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google