Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją"— Zapis prezentacji:

1 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją
Akademia Górniczo-Hutnicza Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Katedra Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją Projekt Opracowanie modelu cieplnego budynku (mieszkania, pomieszczenia) …. oraz symulacja systemu klimatyzacji

2 Projekt. Zadanie. Typ ogrzewania: Typ chłodzenia:

3 Projekt. Zadanie. 1. Obliczyć zapotrzebowania na ogrzewanie i chłodzenie. Wybór mocy urządzeń grzewczych i chłodzących. 2. Zasymulować w Matlab (dtetool) zmiany temperatury w wybranych przegrodach przy zmianie temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. 3. Zasymulować w Matlab (dtetool) zmiany temperatury w pomieszczeniu przy włączeniu ogrzewania (chłodzenia) z uwzględnieniem ich typu oraz przy zmianie temperatury zewnętrznej i nasłonecznienia.

4 Projekt. Zadanie. 4. Wyznaczyć transmitancji na podstawie procesów przejściowych z zastosowaniem System Identification Tool w Matlab. 5. Opracować w Matlab (Simulink) model cieplny pomieszczenia (budynku …) z układem automatyki. Układ automatyki powinien składać się z regulatorów pokojowego i pogodowego z sekwencyjnym sterowaniem ogrzewaniem i chłodzeniem. 6. Dobrać parametry regulatorów i zasymulować dobowe zmiany temperatury w lecie i zimie z częściowym nasłonecznieniem.


Pobierz ppt "Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją"

Podobne prezentacje


Reklamy Google