Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRAKTYCZNY PRZEWODNIK Czym jest przegląd portfolio? to jedno z wydarzeń towarzyszących IV Międzynarodowemu Festiwalowi Designu – Łódź Design 2010. Przegląd.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRAKTYCZNY PRZEWODNIK Czym jest przegląd portfolio? to jedno z wydarzeń towarzyszących IV Międzynarodowemu Festiwalowi Designu – Łódź Design 2010. Przegląd."— Zapis prezentacji:

1

2 PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

3 Czym jest przegląd portfolio? to jedno z wydarzeń towarzyszących IV Międzynarodowemu Festiwalowi Designu – Łódź Design 2010. Przegląd odbędzie się w dniu 15.10.2010 r. (piątek) w godzinach od 10.00-17.00. to niepowtarzalna szansa spotkania z profesjonalistami z dziedziny projektowania oraz na przedstawienie im swojej pracy. Wśród recenzentów znajdują się kuratorzy, wydawcy, dziennikarze, projektanci, właściciele firm i producenci. Spotkania te pozwalają uczestnikom na zweryfikowanie swoich umiejętności, wiedzy i sposobu prezentacji projektów. Są również rozmowami, które często kończą się propozycjami publikacji, wystaw, niekiedy procentują otrzymaniem zlecenia.

4 Kto może uczestniczyć w przeglądzie? jest skierowany do młodych projektantów – absolwentów oraz studentów ostatnich lat szkół projektowych, jednocześnie zapraszamy czynnych projektantów. to doskonały sposób na sprawdzenie siebie oraz weryfikację swoich ostatnich dokonań. Szerokie spektrum recenzentów daje możliwość spojrzenia na swój projekt z różnych stron, zarówno ze względu na jego przydatność użytkową, jak i sposób, w jaki ten projekt chcemy prezentować i promować.

5 Co możesz zyskać uczestnicząc w przeglądzie portfolio? - bezpośredni kontakt z kuratorami, dziennikarzami, znanymi projektantami, wykładowcami, wydawcami, właścicielami firm - możliwość sprawdzenia siebie i swoich umiejętności - wskazówki i porady dotyczące prezentowanych projektów - świeże spojrzenie na projekty przez recenzentów będących specjalistami w swych dziedzinach - poznanie ciekawych sposobów prezentacji swojej pracy - szansa na to, że jeśli Twoje projekty spodobają się, zostaną opublikowane w magazynach, wezmą udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych - dodatkowo zyskujesz kontakt z innymi projektantami biorącymi udział w przeglądzie portfolio

6 ORGANIZACJA Każdy uczestnik ma możliwość spotkania się z 5 recenzentami. Jedno spotkanie trwa 30 minut. Przegląd rozpoczyna się o godzinie 10:00. Należy zgłosić się pół godziny przed rozpoczęciem przeglądu, aby dokonać opłaty w wysokości 50 zł (studenci) lub 70 zł (pozostali uczestnicy).

7 WYNIKI Ze wszystkich nadesłanych prac Organizatorzy wybiorą osoby zakwalifikowane do przeglądu. Listę opublikujemy najpóźniej do 1 października 2010 na stronie internetowej www.lodzdesign.com. Wszystkich zakwalifikowanych poinformujemy drogą mailową.www.lodzdesign.com Po zakwalifikowaniu się, każdy uczestnik otrzyma login oraz hasło do systemu zapisów do odpowiedniego recenzenta. Uczestnik sam wybiera recenzenta oraz godzinę spotkania - decyduje kolejność zgłoszeń do systemu.

8 Jak się dobrze przygotować? Zaplanuj jak chcesz zaprezentować swoje prace i co chcesz powiedzieć recenzentom. Przygotuj się na pytania specjalistów, np.: - jakie były założenia prezentowanego projektu? - dlaczego wybrałeś ten temat / technikę / sposób prezentacji? - gdzie chciałbyś zaprezentować swoje prace? - w jaki sposób chciałbyś zaprezentować prace? - nad czym teraz pracujesz? - jakie jest twoje przygotowanie w dziedzinie projektowania? - jakie prace ostatnio zrobiły na tobie wrażenie? - jaki kierunek w sztuce jest ci bliski?

9 O czym warto pamiętać? - wizytówka – oprócz standardowo umieszczanych danych warto na wizytówce umieścić jeden ze swoich projektów – recenzent łatwiej skojarzy pracę z osobą; nie zapomnij o adresie własnej strony internetowej i adresie e-mailowym – to zdecydowanie najprostszy sposób, w jaki ludzie mogą się z tobą skontaktować, -notatnik, w którym będziesz mógł zapisać numery telefonów, adresy e-mailowe i wskazówki, które otrzymasz podczas rozmowy, - płyta cd z nagranym portfolio, cv i danymi kontaktowymi, nie zostawiaj płyty ze swoimi zdjęciami wszystkim recenzentom – zapytaj, czy chcą, abyś zostawił swoje portfolio, - cv – twoje cv powinno zawierać następujące punkty: dane kontaktowe (tel., e-mail, adres www), edukacja, wystawy indywidualne i zbiorowe, nagrody, stypendia, publikacje, prace w kolekcjach prywatnych i muzealnych.

10 SELEKCJA PROJEKTÓW Dobrze zastanów się nad doborem projektów. - zgłaszane portfolio musi zawierać projekty 3D, - prezentowane prace powinny być możliwe do produkcji seryjnej - tegoroczny przegląd nie dotyczy prac z zakresu mody, architektury i grafiki - prezentowane prace muszą mieć przejrzystą dokumentacje, czyli dobrze przygotowane zdjęcia / ewentualnie rendering oraz krotką charakterystykę zawierającą informacje o projekcie, jego funkcji i materiale, z którego jest wykonany

11 ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "PRAKTYCZNY PRZEWODNIK Czym jest przegląd portfolio? to jedno z wydarzeń towarzyszących IV Międzynarodowemu Festiwalowi Designu – Łódź Design 2010. Przegląd."

Podobne prezentacje


Reklamy Google