Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRADYCJE Obóz integracyjny Wybory samorządowe Andrzejki Wigilia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRADYCJE Obóz integracyjny Wybory samorządowe Andrzejki Wigilia"— Zapis prezentacji:

1 TRADYCJE Obóz integracyjny Wybory samorządowe Andrzejki Wigilia
Walentynki Spartakiada Zielona szkoła Bal trzecioklasistów

2 Obóz integracyjny Tradycją w naszej szkole stały się obozy integracyjne. Polegają one na tym, że pod koniec wakacji wszyscy przyszli pierwszoklasiści wyjeżdżają na 3-4 dniowy wyjazd pod opieką Pani pedagog i nauczycieli, którzy w danym roku pełnić będą rolę wychowawców. Na obozie tym uczniowie poznają się i przydzielani są wstępnie do klas.

3 Wybory samorządowe Wybory samorządowe odbywają się pod koniec września lub na początku października. Każdy chętny uczeń zgłasza swoją kandydaturę, następnie odbywa się debata, na której każdy kandydujący przedstawia swój plan wyborczy. Przez następny tydzień kandydaci prowadzą kampanie wyborcze, wywieszają plakaty. Na koniec przeprowadzane są ogólnoszkolne wybory. Do samorządu dostaje się jedna osoba z każdej klasy plus dwie z największą ilością punktów.

4 Andrzejki Co roku w naszej szkole odbywa się impreza andrzejkowa, na której, oprócz dyskoteki, organizowane są różne rozrywki, takie jak wróżenie i przepowiadanie przyszłości. Oprócz tego, w naszym bufecie można poczęstować się ciastem, napojami lub innymi smakołykami.

5 Wigilia Jedną z najbardziej nastrojowych tradycji naszej kochanej szkoły jest uroczystość wigilijna. Każde przyjęcie charakteryzuje się przedstawieniem kółka teatralnego pierwszych klas i aukcją prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Każdy może poczęstować się ciastem upieczonym przez chętnych. W tym roku można było również zakupić płytę z kolędami zaśpiewanymi przez każdą z klas i nauczycieli.

6 Walentynki W najbliższy do 14 lutego piątek, każdy zakochany ma możliwość pojawić się na dyskotece walentynkowej i zatańczyć z ukochaną osobą, albo zabawić się w gronie przyjaciół. Wcześniej za pośrednictwem anonimowej poczty walentynkowej można wysłać list miłosny do swojego ukochanego/ukochanej.

7 Spartakiada Pod koniec lutego odbywają się zimowe igrzyska szkół niepublicznych w Zakopanem i w Białce. Każdy chętny może reprezentować naszą szkołę w trzech wybranych dyscyplinach. Pod opieką pana Olafa Rodowalda grupa wyjeżdża na tydzień, aby zmagać się z silnymi przeciwnikami z całej Polski.

8 Zielona szkoła Około 15 czerwca cała szkoła wyjeżdża na wycieczkę 3-4 dniową. Przyjęło się w naszej szkole, że pierwsze i drugie klasy jadą razem w celu bliższego poznania się. Trzecie natomiast wyjeżdżają oddzielnie, aby nacieszyć się ostatnimi chwilami spędzonymi razem.

9 Bal trzecioklasistów Na zakończenie nauki w naszej szkole, dla trzecich klas organizowany jest bal. Przyszli absolwenci przychodzą na potańcówkę z partnerem. Tematyka balu wymyślona jest przez uczestników.

10 Autorzy Paulina Janiszewska & Iza Wiśniewska


Pobierz ppt "TRADYCJE Obóz integracyjny Wybory samorządowe Andrzejki Wigilia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google