Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Społeczne Gimnazjum MTE w Milanówku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Społeczne Gimnazjum MTE w Milanówku"— Zapis prezentacji:

1 Społeczne Gimnazjum MTE w Milanówku
Program naprawczy Społeczne Gimnazjum MTE w Milanówku Adrianna Beczek Alicja Krejner Michał Tomczak

2 Cele programu naprawczego:
Doprowadzenie uczniów do nerwicy. Przekazanie władzy w ręce nauczycieli. Uzyskanie pożądanego wyniku w związku z niestosownym zachowaniem uczniów. Naprawianie uczniów (taśmowe dokładanie piątej klepki). Zapobieganie niepożądanym zachowaniom wobec innych (bezbronnych) uczniów.

3 Program naprawczy przeznaczony jest dla uczniów, którzy…
Sprawiają problemy wychowawcze. Są nieposłuszni. Przeszkadzają w prowadzeniu zajęć lekcyjnych. Rozmawiają na lekcji nie na temat, bez zgody nauczyciela. Mają zły stosunek do nauki. Używają przemocy.

4 Czyli… Podgrzewają rybki na lekcji biologii.
Nie potrafią w cywilizowany sposób korzystać z toalety. Czytają książkę na lekcji polskiego. Wymachują bez potrzeby rękami. Odbiła im palma z korytarza.

5 TROCHĘ INFORMACJI TEORETYCZNYCH
Uczeń otrzymuje żółtą kartkę, jeśli w dzienniku pojawi się pięć uwag. Uwagi jest stosunkowo trudno zdobyć… Żółtą kartkę uczeń musi wypełnić przez 20 dni (z wyłączeniem weekendów i innych dni wolnych). A jak nie wypełni to psikus. Na żółtej kartce muszą znajdować się wpisane przez ucznia: imię i nazwisko, data, plan zajęć na dany dzień. Można spróbować wpisać nazwisko kolegi lub zmienić datę. Wszystko zależy od pomysłowości.

6 Brak wpisu traktowany jest jako wpis NEGATYWNY.
Wymagany jest: podpis nauczycie (potwierdzenie odrobienia pracy domowej i zachowania na lekcji). Plus oznacza dobre zachowanie, minus – złe. Nauczyciel ma prawo odmówić podpisu jeśli kartka jest nieopisana lub nieestetyczna. To znaczy, że nie należy owijać w nią kanapek (pomysł na szczęście nie wprowadzony w życie {jeszcze}). Brak wpisu traktowany jest jako wpis NEGATYWNY. Więc nie jest prosto. Kartkę muszą również codziennie podpisywać rodzice. To znaczy, że trzeba ją wziąć do domu…

7 Jeśli nie nastąpiła poprawa zachowania, uczeń otrzymuje…
Poprawę zachowania ocenia wychowawca, który konsultuje to z innymi nauczycielami, pedagogiem szkolnym, dyrektorem. To znaczy, że jesteś otoczony. Program (żółta kartka) kończy się, jeśli nastąpiły pożądane rezultaty, więc prawie wszystkie wpisy są pozytywne. Za dużo… Jeśli nie nastąpiła poprawa zachowania, uczeń otrzymuje…

8 CZERWONĄ KARTKĘ

9 Proces wypełniania czerwonej kartki trwa 14 dni
Proces wypełniania czerwonej kartki trwa 14 dni. Jeśli nadal nie nastąpiła poprawa zachowania, zbiera się Rada Pedagogiczna. Ona decyduje o dalszych losach delikwenta. Czerwoną kartkę można mieć tylko 2 razy przez trzy lata, a żółtą więcej, ale nie do końca wiemy ile. Zgaduj zgadula. Sytuacje nadzwyczajne, gdy zachowanie ucznia odbiega w rażący sposób od powszechnie uznawanych norm zachowania społecznego, nie podlegają programowi naprawczemu.

10 KONIEC


Pobierz ppt "Społeczne Gimnazjum MTE w Milanówku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google