Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stara Karczma państwa Skoczylas w Chocianowicach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stara Karczma państwa Skoczylas w Chocianowicach"— Zapis prezentacji:

1 Stara Karczma państwa Skoczylas w Chocianowicach

2 Kontakt: Adres: Stara Karczma Chocianowice 35 46-280 Lasowice Małe
Tel.: (0048) Skype: stkarczma YouTube: stkarczmaKOLOT WWW:

3 Restauracja Stara Karczma
Niemal w każdym sołectwie naszej małej gminy znajdują się karczmy i bary serwujące specjały kuchni śląskiej. Znana i szczególnie polecana to karczma Państwa Skoczylasów w Chocianowicach. Karczma, która prócz specjałów naszej kuchni zaprasza do poznania historii lokalnej. Stanowiące wystrój eksponaty kultury regionu, zebrane przez właścicieli przyciągają oko oraz chcąc nie chcąc opowiadają nam naszą barwną historię. Więc pobyt w karczmie to nie tylko rozkosz dla podniebienia ale również przygoda i wspaniała lekcja historii.

4 Stara Karczma od zewnątrz:

5 Historia lokalu Stara Karczma powstała w 1995 i została adaptowana z budynku stodoły. Niepowtarzalny, ludowy wystrój wnętrza, stary sprzęt używany niegdyś przez gospodynie wiejskie składają się na specyficzny klimat tego miejsca.

6 Charakterystyka:

7 W pogodne dni i wieczory można przenieść się do ogrodu, gdzie nad sadzawką, przy rechocie żab i szumie wodospadu delektujemy się kufelkiem zimnego piwa i oryginalnymi zakąskami.

8 Ciekawości lokalu:

9 Specjalnością Starej Karczmy jest typowa kuchnia śląska
Specjalnością Starej Karczmy jest typowa kuchnia śląska. Szeroki wybór potraw i napojów zaspokoi podniebienie każdego smakosza a dyskretna i szybka obsługa sprawi, że będziesz tutaj często wracać.

10 Oferowany w menu typowy niedzielny śląski zestaw obiadowy:
Rosół, rolada śląska, kluski śląskie, modra kapusta, kompot, deser – szpajza pomarańczowa

11 Stara Karczma od kuchni:

12 Opinie klientów: Według opinii znalezionych w Internecie wszyscy klienci są mile zaskoczeni aranżacją wnętrza, wyśmienicie podanymi daniami, niesamowicie miłą obsługą. Mimo tego, iż Karczma nie posiada własnych reklam i ciężko zauważyć ją jadąc samochodem czy innym środkiem lokomocji jest często odwiedzana. Zapewne świadczy o tym wykwintna kuchnia, o której wieść rozchodzi się pocztą pantoflową.

13 Zasługi Starej Karczmy:

14 Zadania do wykonania na temat Starej Karczmy
Określ położenie obiektu. Zad. 2: Przeprowadź wywiad z właścicielem lokalu na temat: „Skąd pomysł na wystrój wnętrza?” Zad. 3: Wykonaj mini-poster zachęcający do zwiedzania Karczmy. Zad. 4: W porozumieniu z kucharzem przygotuj dwa przepisy typowe dla kuchni naszego regionu. Zad. 5: Wykonaj słowniczek gwary regionalnej: 15 – 20 narzędzi gospodarstwa domowego z opisem ich przeznaczenia, które wyeksponowane są w Karczmie. Zad. 6: Wykonaj szkic wybranego eksponatu w celu wykonania gazetki ściennej, pt.: „Historia naszej małej ojczyzny: jak pradziadek radził sobie w polu bądź jak prababka warzyła kluski”. Zad. 7: Zmierz dalmierzem odległość ze szkoły do Karczmy. 14

15 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do Starej Karczmy


Pobierz ppt "Stara Karczma państwa Skoczylas w Chocianowicach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google