Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AD 2010Chopin żyje w Daleszycach Szkolny program obchodów Roku Chopinowskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AD 2010Chopin żyje w Daleszycach Szkolny program obchodów Roku Chopinowskiego."— Zapis prezentacji:

1 AD 2010Chopin żyje w Daleszycach Szkolny program obchodów Roku Chopinowskiego

2 Naród nie może istnieć bez kultury Naród nie może istnieć bez kultury Rok Chopinowski 2010 to czas refleksji nad życiem i muzyczną twórczością Fryderyka Chopina, wybitnego polskiego kompozytora. Ale to też czas aktywnego działania, również dla uczniów gimnazjum, którego patron Ojciec Święty Jan Paweł II, wielki miłośnik muzyki klasycznej, tak powiedział: Kultura jest dopełnieniem wiary. Naród nie może istnieć bez kultury. Rok Chopinowski 2010 to czas refleksji nad życiem i muzyczną twórczością Fryderyka Chopina, wybitnego polskiego kompozytora. Ale to też czas aktywnego działania, również dla uczniów gimnazjum, którego patron Ojciec Święty Jan Paweł II, wielki miłośnik muzyki klasycznej, tak powiedział: Kultura jest dopełnieniem wiary. Naród nie może istnieć bez kultury.

3 Wojewódzki Konkurs Pianistyczny Chopinowskie Inspiracje w Kielcach Nasze szkolne obchody dwusetnej rocznicy Fryderyka Chopina rozpoczęły się już właściwie w październiku 2009 roku. Uczennica klasy 1 a, Klara Kraj, biorąca udział w Wojewódzkim Konkursie Pianistycznym Chopinowskie Inspiracje w Kielcach zajęła I miejsce w starszej grupie. Nasze szkolne obchody dwusetnej rocznicy Fryderyka Chopina rozpoczęły się już właściwie w październiku 2009 roku. Uczennica klasy 1 a, Klara Kraj, biorąca udział w Wojewódzkim Konkursie Pianistycznym Chopinowskie Inspiracje w Kielcach zajęła I miejsce w starszej grupie.

4 Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Antoninie W lutym 2010 roku na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Antoninie nasza uczennica zdobyła wyróżnienie znajdując się w skali punktowej, tuż za nagrodzonymi młodymi pianistami z Japonii, Wietnamu i Łotwy. W lutym 2010 roku na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Antoninie nasza uczennica zdobyła wyróżnienie znajdując się w skali punktowej, tuż za nagrodzonymi młodymi pianistami z Japonii, Wietnamu i Łotwy.

5 Chopinowskie inspiracje w plastyce Chopinowskie inspiracje w plastyce Chopinowskie inspiracje w plastyce to tytuł konkursu, którego głównym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrany utwór Fryderyka Chopina (format i technika dowolne). Chopinowskie inspiracje w plastyce to tytuł konkursu, którego głównym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrany utwór Fryderyka Chopina (format i technika dowolne).

6 Nasza wystawa Ekspozycja prac uczniów miała miejsce, między innymi, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Daleszycach. Prace nagrodzone stały się tez ważnym elementem naszej polskiej ekspozycji Show me your heart and soul, zorganizowanej w ramach projektu Comenius w Turcji. Ekspozycja prac uczniów miała miejsce, między innymi, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Daleszycach. Prace nagrodzone stały się tez ważnym elementem naszej polskiej ekspozycji Show me your heart and soul, zorganizowanej w ramach projektu Comenius w Turcji.

7 Europejska promocja konkursu Komputerowa prezentacja, umieszczona na stronach naszych projektów eTwinning, cieszy się nadal dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli ośmiu szkół partnerskich w Europie. Komputerowa prezentacja, umieszczona na stronach naszych projektów eTwinning, cieszy się nadal dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli ośmiu szkół partnerskich w Europie.

8 Nasz prezent dla Pani Profesor Barbary Hesse - Bukowskiej Praca Klary, upamiętniająca Rok Chopinowski trafi do rąk pani Profesor Barbary Hesse – Bukowskiej, wybitnej warszawskiej pianistki, laureatki drugiego Konkursu Chopinowskiego, która już po raz drugi zaprosiła naszą uczennicę do udziału w buskim festiwalu Lato z Chopinem. Praca Klary, upamiętniająca Rok Chopinowski trafi do rąk pani Profesor Barbary Hesse – Bukowskiej, wybitnej warszawskiej pianistki, laureatki drugiego Konkursu Chopinowskiego, która już po raz drugi zaprosiła naszą uczennicę do udziału w buskim festiwalu Lato z Chopinem.

9 Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina Zorganizowany przez nas konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina wzbudził duże zainteresowanie gimnazjalistów, którzy z ogromnym zapałem sięgali po zalecane materiały źródłowe, książkowe i te bardziej dostępne – internetowe. Z uwagą szukali ciekawych interpretacji utworów muzycznych. Zorganizowany przez nas konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina wzbudził duże zainteresowanie gimnazjalistów, którzy z ogromnym zapałem sięgali po zalecane materiały źródłowe, książkowe i te bardziej dostępne – internetowe. Z uwagą szukali ciekawych interpretacji utworów muzycznych.

10 Majowy koncert chopinowski Najważniejszym wydarzeniem, niejako wieńczącym obchody dwusetnej rocznicy urodzin Chopina w naszej szkole w roku szkolnym 2009/2010, był majowy koncert (19 maja), dedykowany mamom naszych gimnazjalistów, a prowadzony przez samego Artura Jaronia, wybitnego pianistę, dyrektora PSM im. L. Różyckiego oraz dyrektora buskiego Festiwalu im. Krystyny Jamróz. Najważniejszym wydarzeniem, niejako wieńczącym obchody dwusetnej rocznicy urodzin Chopina w naszej szkole w roku szkolnym 2009/2010, był majowy koncert (19 maja), dedykowany mamom naszych gimnazjalistów, a prowadzony przez samego Artura Jaronia, wybitnego pianistę, dyrektora PSM im. L. Różyckiego oraz dyrektora buskiego Festiwalu im. Krystyny Jamróz.

11 Nasi goście Zagrali zaproszeni goście: Maciej Jaroń – skrzypek, tegoroczny absolwent kieleckiej szkoły muzycznej, laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, któremu akompaniował Pan Dyrektor Jaroń; Janek Bieniasz, dziesięcioletni pianista, uczeń Szkoły Podstawowej w Daleszycach i PSM w Kielcach, nagradzany na konkursach wojewódzkich i międzynarodowych. Zagrali zaproszeni goście: Maciej Jaroń – skrzypek, tegoroczny absolwent kieleckiej szkoły muzycznej, laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, któremu akompaniował Pan Dyrektor Jaroń; Janek Bieniasz, dziesięcioletni pianista, uczeń Szkoły Podstawowej w Daleszycach i PSM w Kielcach, nagradzany na konkursach wojewódzkich i międzynarodowych.

12 Nasi uczniowie Zagrali również uczniowie naszego gimnazjum i szkoły muzycznej: Klara Kraj (fortepian) i Aleksander Witka (akordeon). Zagrali również uczniowie naszego gimnazjum i szkoły muzycznej: Klara Kraj (fortepian) i Aleksander Witka (akordeon).

13 Uroczysty apel Dopełnieniem tegorocznego szkolnego programu Chopin 2010 był piękny montaż muzyczno-literacki Chopin – obywatel Polski i świata, przygotowany przez Panią Alicję Prendota, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Daleszycach, a zaprezentowany na szkolnej scenie przez uczniów naszego gimnazjum oraz Janka Bieniasza. Dopełnieniem tegorocznego szkolnego programu Chopin 2010 był piękny montaż muzyczno-literacki Chopin – obywatel Polski i świata, przygotowany przez Panią Alicję Prendota, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Daleszycach, a zaprezentowany na szkolnej scenie przez uczniów naszego gimnazjum oraz Janka Bieniasza.

14 Rok Chopinowski trwa nadal Rok Chopinowski trwa nadal. Już teraz zapraszamy gimnazjalistów na wycieczkę do Warszawy szlakiem Chopina – to jedna z ofert na nasze październikowe Dni Turystyki oraz do udziału w listopadowym konkursie na najciekawszą prezentację w programie PowerPoint na temat naszego wybitnego kompozytora (rocznica śmierci Chopina). Rok Chopinowski trwa nadal. Już teraz zapraszamy gimnazjalistów na wycieczkę do Warszawy szlakiem Chopina – to jedna z ofert na nasze październikowe Dni Turystyki oraz do udziału w listopadowym konkursie na najciekawszą prezentację w programie PowerPoint na temat naszego wybitnego kompozytora (rocznica śmierci Chopina).

15 Dziękujemy za uwagę !


Pobierz ppt "AD 2010Chopin żyje w Daleszycach Szkolny program obchodów Roku Chopinowskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google