Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Ewa Nowak Rok i Miejsce Wydania: Warszawa 2009

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Ewa Nowak Rok i Miejsce Wydania: Warszawa 2009"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Ewa Nowak Rok i Miejsce Wydania: Warszawa 2009
Yellow bahama w prążki Autor: Ewa Nowak Rok i Miejsce Wydania: Warszawa 2009

2 Streszczenie książki Nastolatki marzą o wielu rzeczach, ich myśli wirują wokół tematów, o których ich rodzicom nawet się nie śni. Jednym z marzeń Hani, bohaterki książki Yellow Bahama w prążki Ewy Nowak było, by ktoś napisał o niej książkę. Postanawia, zatem napisać w tej sprawie do jednej z autorek. Z maili wysłanych przez Hanię nagle powstaje cała książka, od której nie mogłam się oderwać.

3 Streszczenie książki Hania wydawać by się mogło jest typową nastolatką z całym bagażem trosk i radości, jakie może mieć czternastoletnia dziewczyna, jednak w tym, co wydawać by się mogło typowe pojawia się nagle coś nietypowego. Jak na czternastoletnią dziewczynę Hania posiada ogromny dystans do siebie samej i poczucie humoru, którego mógłby jej pozazdrościć niejeden dorosły. Śledzimy również losy rodziny Hani, jej taty ginekologa, mamy bibliotekarki, siostry Zośki, a także jej przyjaciół, Jacka i Huberta. Jest jeszcze jeden członek rodziny, choć dość nietypowy, bo to waran, jednak bardzo ważny dla całej gromady.

4 Ewa Nowak Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

5 Główna bohaterka Hania wydawać by się mogło jest typową nastolatką z całym bagażem trosk i radości, jakie może mieć czternastoletnia dziewczyna.Jednak jak na czternastoletnią dziewczynę Hania posiada ogromny dystans do siebie samej i poczucie humoru, którego mógłby jej pozazdrościć niejeden dorosły.

6 Ciekawe cytaty „Chodzi o to, że jak dziewczyna wie, że jest ładna, to już nie jest ładna. Ona tak się wtedy zachowuje, robi takie miny, pyszni się, nadyma i ośmiesza, że przestaje być ładna. Ładne są tylko te dziewczyny, które myślą, że nie są ładne.’’ „Jak masz prawdziwe kłopoty, to nikt ci nie pomoże. Możesz liczyć tylko na to, że dorośniesz.’’ „W człowieku liczy się wnętrze.” „Raz wydawało mi się, że Paulina nie ma prawa mnie zmuszać do rezygnacji z czegoś na czym mi zależy ,to znowu, ze właśnie na tym polega bycie przyjaciółką.’’

7 Polecam! Książka jest świetna!
Główna bohaterka postanawia napisać do autorki tejże książki. Wydaje się jej, że jej życie nie jest ciekawe, ja uważam, że wręcz przeciwnie. U niej niemalże cały czas coś cię dzieje: a to coś fajnego w domu, uatrakcyjnienie szkolnej rutyny przez Jacka czy miłości jej siostry . Pewnie powinnam wziąć przykład z głównej bohaterki, Hani, i zacząć wszystko co mi się przydarza spisywać. Dopiero wtedy osądzę. Hania jest zwykłą nastolatką. W klasie nie traktują jej za dobrze, szkoda, że nie wie, że istnieje wiele osób traktowanych przez szkolne społeczeństwo jak kosmitów Ta książka jest istną komedią. Najlepsze scenki odstawia oczywiście jej tata. Nie chcę za dużo zdradzić z książki, ale te fragmenty tata Hani - Krzysiek - Hubert - są świetne. 'Yellow bahama w prążki" jest pewnie książką dla każdego nastolatka, który chce się pośmiać i zobaczyć jak to wygląda życia innego człowieka Polecam!

8 Warto przeczytać tę książkę o problemach młodzieży.

9 Bibliografia http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Nowak
Cytaty z książki „Yellow bahama w prążki’’

10 Wykonała: Alicja Chudek klasa II Gimnazjum w Kisielsku Opiekun: Barbara Rosa


Pobierz ppt "Autor: Ewa Nowak Rok i Miejsce Wydania: Warszawa 2009"

Podobne prezentacje


Reklamy Google