Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowości wydawnicze Opracowała Edyta Gutowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowości wydawnicze Opracowała Edyta Gutowska"— Zapis prezentacji:

1 Nowości wydawnicze Opracowała Edyta Gutowska

2 „Wszystko tylko nie mięta”
BOHATEROWIE: Malwina, Kuba, Marynia, Rodzice, Babcia.

3 „Wszystko tylko nie mięta”
Książka „Wszystko, tylko nie mięta” opowiada o losach rodziny Gnidoszów, w której skład wchodzą: Malwina, Kuba, Marynia i rodzice. Najbardziej podoba mi się postać Maryni, która jest najmłodsza z rodzeństwa i która wszystkich ciągle zaskakuje swoimi pytaniami. Malwina to nastoletnia dziewczyna, która przechodzi przez okres dojrzewania. Ma dużo kompleksów, a najpoważniejszym była figura. Chciała schudnąć. Ale żeby dowiedzieć się, jak się to skończyło, musicie przeczytać książkę.

4 Najstarszym dzieckiem Gnidoszów, jest Kuba
Najstarszym dzieckiem Gnidoszów, jest Kuba. Poznaje on inteligentną , mądrą, ale kaleką dziewczynę. Zakochuje się w niej, choć odkrywa to dopiero po jakimś czasie. Mama – Joanna – to tak jakby stróż rodziny. Próbuje rozwiązywać wszystkie problemy. Tata zaś jest „śwież opieczonym” agentem ubezpieczeniowym. W książce pojawi się też osoba babci, czyli mamy, mamy. W tej powieści nie brakuje humory. Bardzo mi się ta książka spodobała i mam zamiar czytać następne części cyklu.

5 „Grunt to rodzinka” "Wszystko, tylko nie mięta" to pierwsza część warszawskiej serii rodzinnej, której kontynuacja o intrygującym tytule "Diupa„ . „Wszystko tylko nie mięta” należy do tych książek, które można by ostemplować hasłem „grunt to rodzinka”. Jest to opowieść o rodzinie Gwidoszów mieszkającej na warszawskim Bródnie w jednym z takich domów, nad którymi zawsze świeci metaforyczne słońce. Bo Gwindoszowie to ludzie nastawieni optymistycznie do życia i świata. Ich codzienność jest barwna, pełna ciepła, humoru i wzajemnego zrozumienia. Każda osoba w tej rodzinie jest kimś wyjątkowym, niepowtarzalnym.

6 Pierwsze dwa tomy cyklu książek Ewy Nowak.
W ciągu pięciu lat ukazało się już osiem jego części i zapowiadana jest dziewiąta. Po lekturze tych dwóch książek (a czytałam je, kiedy ukazały się po raz pierwszy nakładem wydawnictwa o uroczej nazwie "Pracownia Słów") wpadłam w zachwyt. Miałam ogromną nadzieję, że staną się one niejako następcami "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz (która zresztą pojawia się tam często jako ulubiona lektura bohaterek) w kategorii: współczesne, dobrze obsadzone w realiach i dowcipne książki dla nastolatków. Niestety następne tomy już takiego jednoznacznego zachwytu nie wzbudzały :-( ale zdania o nich są wśród osób, które o to pytałam , podzielone i każda znajduje u kogoś uznanie. Książki należące do tego cyklu łączy to, że ich bohaterami są warszawscy licealiści (najczęściej zamieszkali po prawej stronie Wisły), a kolejne tomy opisują problemy osób, które w poprzednich pojawiały się gdzieś w tle (natomiast bohaterowie poprzednich przemykają się mniej lub bardziej dyskretnie gdzieś w następnych częściach

7 Książka doskonale wpisuje się w nurt powieści inicjacyjnej i dydaktycznej. Pytaniem jest, czy młodzież nie zniechęci się tymi idealnymi wzorcami ukazanymi w książce. Może tak jak Malwina, która z antypatią podeszła do podsuniętej przez mamę Zapałki na zakręcie Siesickiej, będą wolały sięgnąć po Jednoroczną wdowę Irvinga. Mam nadzieję, że ta niewątpliwie wartościowa książka, poruszająca wiele ważnych dla młodych ludzi spraw, trafi do właściwych rąk, które z niecierpliwością oczekiwać będą na kolejną część serii.

8

9 „Diupa” Nieśmiały i zagubiony Wiktor poznaję szaloną i pełną energii dziewczynę. Z kolei Wika plącze swoje życie tak, że nie umie już rozpoznać miłości, przyjaźni i dobra. Autorka pokazuje nam pół roku z życia rodzeństwa i ich najbliższych, nawet babci, jak dotąd panny na wydaniu. Ta powieść, w której papuga Diupa ma znaczący udział w początkach obiecujących znajomości, rozczuli Cię i rozśmieszy.

10

11 Ewa Nowak Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści
Ewa Nowak (ur. 21 grudnia 1966 w Warszawie), polska pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

12 Ewa Nowak


Pobierz ppt "Nowości wydawnicze Opracowała Edyta Gutowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google