Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chcesz dobrze wychować dziecko?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chcesz dobrze wychować dziecko?"— Zapis prezentacji:

1 Chcesz dobrze wychować dziecko?

2 Spójrz w oczy dziecka - zobaczysz szczęście.

3 Dziecko to otwarte, kiełkujące dopiero życie
Dziecko to otwarte, kiełkujące dopiero życie. Czuje ono, postrzega i pyta o coś, co już po chwili uchodzi jego uwagi. Nie troszczy się o swoje chwilowe objawienia i jest zaskoczone, gdy po pewnym czasie dorośli odczytują mu z zapisków, co też takiego mówiło i o co pytało. — Karl Theodor Jaspers

4 PAMIETAJ, ŻE: Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy. Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy. Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy. Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

5 Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy
Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy. Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy. Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość. Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy. Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.

6 Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.
— Ronald Russell

7 Chcesz dobrze wychować dziecko?
Naucz je zasad, wedle których powinno postępować. Wyznacz mu okkreslone obowiązki i żadaj ich wypełnienia. Szanuj jego opinię i argumenty, nawet jeżeli się z nimi nie zgadzasz. Okaż mu zaufanie i akcpetuj jego trafne wybory.

8 5. Bądź wobec niego szczery i uczciwy
5. Bądź wobec niego szczery i uczciwy. Dziecko jest szczególnie wyczulone na fałsz i obłudę. 6. Pamiętaj, że dziecko uczy się także przez obserwację. 7. Bądź uczestnikiem jego trosk i kłopotów. 8. Pokaż mu, że źródłem radości może być sztuka, sport, nauka, przyroda, a także twórczy udział w życiu rodziny społeczeństwa. 9. Przekonaj je, że istnieją w życiu wartości ważniejsze niż posiadanie rzeczy: altruizm, szlachetność, godność, sprawiedliwość, odwaga, szacunek.

9 PAMIĘTAJ, ŻE OD WYCHOWANIA W RODZINIE ZALEŻY GŁÓWNIE, CZY DZIECKO SPROSTA CZEKAJĄCYM JE W ŻYCIU OBOWIĄZKOM.

10

11 Ewa Bender (lat 10) „Zbuduję dom z cegieł miłości Połączę je cementem radości Dach ułożę z dachówek serdeczności Szyby będą ze szkła przyjaźni Pomaluję je farbą wyobraźni Fundamenty zrobię z betonu zrozumienia i dodam małe ziarenko cierpienia Płot zrobię z desek prawdomówności A furtkę z prętów czułości W ogrodzie posadzę różę życzliwości zaś obok nich trawę wyrozumiałości Tu zawsze będę miała schronienie Mieć taki dom to moje marzenie”

12 Nikt z nas nigdy nie przestaje być dzieckiem;
życzę Tobie: tyle spokoju ile tylko potrzebujesz, tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne, tyle szczęścia, abyś nie oszalał z nadmiaru i tyle smutku, aby równowaga zachowała się po wsze czasy, zaś miłości ponad wszystko.


Pobierz ppt "Chcesz dobrze wychować dziecko?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google