Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szczęście.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szczęście."— Zapis prezentacji:

1 Szczęście

2 Co sprawia że jesteśmy szczęśliwi ?

3 Rodzina

4 Zdrowie

5 Miłość

6 Pieniądze

7 Przyjaźń

8 Hobby

9 Cytaty o szczęściu ‘Szczęście jest naszą matką , nieszczęście – wychowawcą’ ‘Pieniądze szczęścia nie dają . Dopiero zakupy.’ ‘Bez cierpienia nie rozumie się szczęścia’ Monteskiusz Marylin Monroe Fiodor M.Dostojewski

10 Definicja szczęścia Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. Psychologia wydziela w pojęciu szczęście rozbawienie i zadowolenie.

11 Czym jest dla nas szczęście?
Agnieszka: ‘Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek’ – to mój ulubiony cytat. Miłość i przyjaźń - dwie rzeczy, które sprawiają, że jestem szczęśliwa. Mam przyjaciół, na których mogę polegać, to z nimi śmieje się i płacze. Zaskakują mnie każdego dnia. Nie wyobrażam sobie życia bez nich.

12 ‘Lecz tylko miłość potrafi zatrzymać czas...’
Kiedy na naszej drodze stanie osoba, z którą dobrze się dogadujemy, miło spędzamy wolne chwile i świetnie czujemy się w swoim towarzystwie, świat przestaje dla nas istnieć. Inaczej podchodzimy do problemów, nie przejmujemy się codziennymi, błahymi sprawami. Każda nasza myśl skupia się tylko na jednej osobie. Niecierpliwie wyczekujemy na tę miłą wibrację, aby odczytać sms lub na tę wolną chwilę, aby biec na spotkanie.

13 Maja: ‘Choroby są po to, by nam przypominać, że nasz kontrakt z życiem może być w każdej chwili unieważniony.’ Gdy człowiek jest chory ,często zapomina o tych mniej istotnych problemach. Choroba w pewien sposób rujnuje nasze życie, często zły stan zdrowia nie pozwala nam pracować, spotykać się z przyjaciółmi – spędzać czasu jak normalni, zdrowi ludzie.

14 ‘Pasja, Hobby.. Kim byśmy byli, nie wyrażając siebie przez nie i nie oddając się nim?’
Interesuję się wieloma dziedzinami m.in.: sportem, muzyką, modą – wszystkim po trochu. To właśnie pasja pozwala mi się wyrwać z rzeczywistego świata, gdy mnie coś zainteresuje, potrafię zapomnieć o problemach choć na chwilę. Jest to niesamowite uczucie. Chciałabym móc się czasem wyłączyć z tego poplątanego świata, pełnego złych ludzi.

15 Szczęście: nie uważać zwykłych zmartwień za katastrofy - twierdzi Andre Maurois.

16 Czy człowiek nieumiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?

17 MA!

18 Niezależnie od sytuacji materialnej, wyglądu, narodowości i innych aspektów mamy prawo do szczęścia. W dzisiejszych czasach czasem trudno jest być nam szczęśliwymi ludźmi. Mamy dużo problemów. Niestety, często wiąże się z tym, brak czasu dla bliskich.

19 Pamiętajmy o tym, że my również decydujemy o szczęściu innych ludzi !
Dlatego wspierajmy potrzebujących. Często nawet zwykły uśmiech może uszczęśliwić człowieka!


Pobierz ppt "Szczęście."

Podobne prezentacje


Reklamy Google