Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KAMERUN Flaga KAMERUNU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KAMERUN Flaga KAMERUNU."— Zapis prezentacji:

1 KAMERUN Flaga KAMERUNU

2 Geografia Z powierzchnią km² Kamerun, co do wielkości, zajmuje 53 miejsce wśród wszystkich państw świata, porównywalnie z Papuą-Nową Gwineą i nieco tylko mniejszym amerykańskim stanem Kalifornia. Kraj położony jest w Środkowej i Zachodniej Afryce nad Zatoką Bonny, częścią Zatoki Gwinejskiej Oceanu Atlantyckiego.

3 Domy Kameruńczyków Domy Kameruńczyków wznoszone są głównie z drewna, gałęzi i gliny. Drewno służy do budowy szkieletu. Poto poto, bo taka ich nazwa, w surowym stanie wyglądają podobnie do zarysu projektu architektonicznego w AutoCadzie. Z tym, że projekt mamy w realu. Glina natomiast pełni rolę wypełniacza uprzednio postawionego rusztowania. Pokrycie dachowe to już gałęzie palm czy nawet blacha falista

4 Szkoła w Kamerunie Dzieci zazwyczaj nie mają możliwości kształcenia się, bo rodzice nie zarabiają wystarczająco dużo pieniędzy, by pokryć koszty nauki. Większość nastolatków chce się uczyć i ma świadomość, że bez wykształcenia ich przyszłość będzie bardzo ciężka. Aby zarobić na opłaty za szkołę i jedzenie dla rodziny, już 14-letnie dziewczynki oddają się prostytucji.

5 Reprezentacja Kamerunu w piłce nożnej
Była pierwszą drużyną z Afryki, która doszła do ćwierćfinału mistrzostw świata (później ten sukces powtórzyły jeszcze Senegal i Ghana .Kamerun czterokrotnie zwyciężał w rozgrywkach o Puchar Narodów Afryki, a w 2000 roku drużyna prowadzona przez Jeana-Paula Akono zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

6 Siły Zbrojne Kamerunu Siły Zbrojne Kamerunu to struktura obronna tego kraju, apolityczna i poddana cywilnej kontroli. Liczy około tysięcy żołnierzy, służących w Siłach Lądowych, Marynarce, Lotnictwie, Żandarmerii i Gwardii Prezydenckiej. Z powodów historycznych utrzymuje związki z Francją, co przejawia się w obecności w Kamerunie doradców wojskowych pochodzących z tego kraju. Służba w Siłach Zbrojnych jest ochotnicza.

7 Transport Transport w Kamerunie przysparza wiele trudności. Drogi są w złym stanie i uzależnione od zmiennej pogody, jako że tylko 10% posiada utwardzone nawierzchnie. Kontrole drogowe służą policji i żandarmerii głównie do wyłudzania łapówek..

8 Kościół Katolicki Mariawitów w Kamerunie
Kościół katolicki nurtu mariawickiego działający w Kamerunie. Mariawityzm w Afryce pojawił się po II wojnie światowej w koloniach francuskich w związku z działalnością misyjną na tych obszarach biskupów mariawickich z Francji. Kościół Katolicki Mariawitów w Kamerunie powstał w Został założony przez misjonarzy mariawickich z Gabonu.

9 Kamerun (wulkan) Kamerun (znany także pod nazwą Fako) – czynny wulkan w Kamerunie, leżący nieopodal Zatoki Gwinejskiej, najwyższy szczyt tego państwa. Ostatnie erupcje miały miejsce 28 marca 1999 r. i 28 maja 2000 r. Kamerun, który jest jednym z największych wulkanów Afryki, sięga 4095 m n.p.m. Stromy masyw jest zbudowany przeważnie ze skał bazaltowych położonych na podstawie z prekambryjskich skał metamorficznych

10 Wykonał : Kamil Szczurek Informacje wzięte z Wikipedi,agg. org. pl,www
Wykonał : Kamil Szczurek Informacje wzięte z Wikipedi,agg.org.pl,


Pobierz ppt "KAMERUN Flaga KAMERUNU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google