Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wdrożenie portalu korporacyjnego w oparciu o MOSS2007

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wdrożenie portalu korporacyjnego w oparciu o MOSS2007"— Zapis prezentacji:

1 Wdrożenie portalu korporacyjnego w oparciu o MOSS2007
Bartłomiej Lozia Szczecin,

2 : Portale

3 Fakty o portalach Portale korporacyjne służą do gromadzenia, udostępniania oraz wymiany informacji między pracownikami wewnątrz przedsiębiorstwa oraz do współpracy z jednostkami zewnętrznymi. Portal jako miejsce pracy musi by dobrze dostosowany do specyfiki konkretnego zawodu i roli pełnionej przez pracownika. Portal, jako medium komunikacyjne, pozwala na konstruowanie zindywidualizowanego (spersonalizowanego) przekazu, a jednoczenie umożliwia sterowanie czasem pojawiania się informacji.

4 Kiedy rozpocząć wdrażanie portalu
Jeżeli pracownicy mają utrudniony dostęp do informacji, posługują się wieloma różnymi aplikacjami do obsługi tych samych procesów biznesowych, a firma nie ma ani narzędzia do współpracy i komunikacji z pracownikami, ani systemu do zarządzania zasobami informacyjnymi, to powinna wdrożyć rozwiązanie portalowe.

5 Przygotowanie do wdrożenia
Wdrożenie portalu korporacyjnego jest nie tylko przedsięwzięciem technologicznym. Do wdrożenia portalu nie wystarczy zaplanowanie działa z zakresu technologii - konieczne jest także uporządkowanie i zoptymalizowanie procesów biznesowych. Efektywne wdrożenie wymaga jasnego określenia, które z procesów biznesowych powinny by wspierane przez portal korporacyjny, a także zidentyfikowania sposobów współpracy wewnątrz organizacji oraz z partnerami firmy.

6 Przygotowanie do wdrożenia
Wdrożenie portalu to także wybór technologii i dostawcy, który ściśle koresponduje z określonymi w pierwszym etapie rzeczywistymi potrzebami firmy. Na bazie potrzeb firmy tworzy się kryteria procesu decyzyjnego dotyczącego wyboru platformy technologicznej oraz firmy wdrażającej portal.

7 Co wygenerowało potrzebę wdrożenia portalu i dlaczego Microsoft Office SharePoint Server 2007
Dynamiczny rozwój firmy TETA S.A wygenerował nowe potrzeby do implementacji w istniejącym portalu Otwarcie nowych oddziałów Wzrost zatrudnienia Zmiana struktury organizacyjnej Potrzeba dostępu do spersonalizowanej informacji Zbudowanie kompetencji w oparciu o technologię .Net

8 Wdrożenie – uruchomienie prostych funkcjonalności

9 Wdrożenie – uruchomienie prostych funkcjonalności

10 Wdrożenie – uruchomienie prostych funkcjonalności

11 Wdrożenie – udostępnienie portalu klientom
Pobrany wycinek ekranu: ; 17:42 Wdrożenie – udostępnienie portalu klientom

12 Wdrożenie – czas na poważne zmiany

13 TETA Constellation TETA Constellation to pakiet ERP
TETA Constellation TETA Constellation to pakiet ERP Pobrany wycinek ekranu: ; 13:04

14 TETA Constellation Pobrany wycinek ekranu: 2008-01-21; 13:13
Pobrany wycinek ekranu: ; 13:13 Pobrany wycinek ekranu: ; 13:06 TETA Constellation

15 TETA Constellation

16 Webparty TETA Constellation

17 Webparty TETA Constellation
Webparty współpracują z pakietem ERP TETA Constellation Webparty pogrupowane są wg funkcji jakie spełniają: Wyświetlanie informacji (np. urlopy, absencje, zaległe płatności) Prosta interakcja (np. zatwierdzenie urlopu, zatwierdzenie nadgodzin) Aplikacja (funkcjonalność zamknięta w zbiorze kilku webpartów pozwalająca na obsłużenie procesu np. wystawienie polecenia wyjazdu służbowego) Webparty wyświetlają informację odpowiednią dla zalogowanego użytkownika

18 Webparty TETA Constellation

19 Dziękuję za uwagę Bartłomiej Lozia Szczecin,


Pobierz ppt "Wdrożenie portalu korporacyjnego w oparciu o MOSS2007"

Podobne prezentacje


Reklamy Google