Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pływanie! Sara Miśta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pływanie! Sara Miśta."— Zapis prezentacji:

1 Pływanie! Sara Miśta

2 Pływanie. Pływanie-Sposób poruszania się w wodzie, używany przez ludzi i zwierzęta. Jest to popularny rekreacyjny, zwłaszcza w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie to sport.

3 Rywalizacja w basenie. Zawody pływackie odbywają się na basenach (tzw. olimpijskich) 50-metrowych, rzadziej 25-metrowych. Na długich basenach rozgrywa się najważniejsze imprezy pływackie, takie jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Igrzyska . MŚ i ME rozgrywane są także na krótkiej pływalni. Basen olimpijski, na którym rozgrywane są zawody, powinien mieć wymiary 50x25 m, o głębokości minimum 2,0 m, posiadać 10 torów (każdy o szerokości 2,5 m). Temperatura wody podczas zawodów powinna wynosić od 25 °C do 28 °C. Po obu stronach basenu, na ścianach, znajdują się tablice elektroniczne podłączone do automatycznej aparatury pomiaru czasu.

4 Style pływania. Istnieją cztery style pływania: -Butterfly (delfin, motyl) -Styl grzbietowy (z tyłu) -Styl klasyczny (żabka, classic) -Pełzać W zawodach pływackich są również stosowane terminy: -Zmienna -Freestyle

5 Korzyści dla zdrowia. Ten rodzaj sportu dla zdrowia fizycznego jest szczególnie ważny. Nawet niewielki stopień aktywności w wodzie ma korzystny wpływ na organizm. Pływanie jest szczególnie zalecane dla osób z różnymi upośledzeniami. Z wszelkiego rodzaju zwyrodnienia stawów, szczególnie polecany do stylu klasycznym, działania mięśni szyi i pleców. W stylu grzbietowym ważne mięśnie brzucha, odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. Ruchy Totational Activite stawów kręgosłupa zrównoważonego, a zatem są użyteczne w wielu wadach kręgosłupa.

6 Mistrzyni pływania w Polsce.
Największą mistrzynią pływania w Polska jest Otylia Jędrzejczak. Trzy razy została wybrana najlepszym atletką w Polska. To jest najważniejsze osiągnięcia to: Double Olympic vice, Dwa razy mistrzem świata, Pięć razy mistrzem Europy, Europejski rekord, Rekordzista świata Triple.

7 Mistrzyni pływania w Polsce.
Największy mistrz pływania w Polska jest Otylia Jędrzejczak. Trzy razy został wybrany najlepszym atchlete w Polska. To jest najważniejsze osiągnięcia to: Double Olympic vice, Dwa razy mistrzem świata, Pięć razy mistrzem Europy, Europejski rekord, Rekordzista świata Triple.

8 Korzyści z pływania. Basen sprawia przyjemność i satysfakcję podczas łamania ich zapisów. Basen relaksuje i wprowadza w dobry nastrój. Poza przyjemnością ma znaczący wpływ na kondycję i zdrowie: -Basen poprawia pracę układu oddechowego i układu krążenia, -mięśnie klatki piersiowej,ramion, pas, nóg i brzucha, -Redukcja tkanki tłuszczowej, -Ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup.

9 Basen. Basen - sztuczny, zamknięty zbiornik na wodę, prostokątny, zazwyczaj o znormalizowanych rozmiarach, mający na celu: -Pływanie rekreacyjne -gry sportowe-zawody pływackie, -gry sportowe-skoki do wody, -praktykujących piłka

10 Piłka wodna. Gra sportowa dla dwóch zespołów z siedmioma zawodnikami. Pole gry ma wymiary 3mx9m. O zwycięstwie decyduje liczba zdobytych bramek. Sport praktykowany w ponad 100 krajach, także przez kobiety.

11 Skoki do wody. Sport, który obejmuje skoki z trampoliny (wysokość 1 m lub 3 m) oraz z wieży (wysokość 5 m, 7,5 m lub 10 m). Są one wykonane w miejscu, w zależności od ustawień odtwarzacza w czasie hamowania i kierunku obrotów. Gracze skokczą zarówno indywidualnie jak i parami.

12 Dziękuję za obejrzenie
mojej prezentacji! :-)


Pobierz ppt "Pływanie! Sara Miśta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google