Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pływanie to super sport

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pływanie to super sport"— Zapis prezentacji:

1 Pływanie to super sport
Autorki: Amaya Staniewicz Noemi Staniewicz klasa 5 SP 128

2 Jakie są baseny i ich miara
Długość basenu: Basen olimpijski ma długość 50m szerokość 20m 8 torów pływackich po 2,5m szerokości. W takim basenie powinna być woda o temperaturze 25 do 28 stopni.

3 Jakie są baseny? Basenów jest wiele, są baseny domowe, ogrodowe, olimpijskie, sportowe, termalne .

4 Jakie są style pływania?
Żabka, kraul, motylek, grzbietowy, klasyczny, dowolny. Czy wiecie, że na igrzyskach pływackich można pływać stylem dowolnym czyli delfinkiem

5 O pływaniu Pływać można od małego do wieku dorosłego a nawet emerytalnego Systematyczne pływanie wzmacnia organizm opóźnia proces starzenia, rzeźbi ciało i wzmacnia mięśnie

6 Niesamowite Mistrzostwa
Czy wiecie że : W 2011 w Szczecinie na mistrzostwach Europy, tego samego dnia padły 2 rekordy. Do tego oba w wykonaniu tej samej osoby. Rekord Polski rano, rekord Polski wieczorem - dzięki Bogu dzień poszedł gładko" - powiedział złoty medalista Europy. Tego dnia zdobył bagatela dwa złota i jeden brąz.

7 Nasi polscy pływacy Czy wiecie, że mamy wiele sukcesów w pływaniu?
Mamy motyle pływające w postaci Otyli Jędrzejczak Mamy korzenie czerpiące z wody życie w postaci Pawła Korzeniowskiego Mamy komików czyli stańczyków w postaci Przemysława Stańczyka Mamy też niebezpiecznego raka skóry w postaci Konrada Czerniaka Nasza reprezentacja jest bardzo różnorodna i barwna, ale w różnorodności siła, pewnie dlatego mamy tyle sukcesów.

8 Sztafeta Zagadka: zgadnij ile osób bierze udział w sztafecie?

9 koniec Informacje zostały pobrane ze stron:


Pobierz ppt "Pływanie to super sport"

Podobne prezentacje


Reklamy Google