Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ćwiczenia rozluźniające (zalecane przy dłuższej pracy z komputerem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ćwiczenia rozluźniające (zalecane przy dłuższej pracy z komputerem"— Zapis prezentacji:

1 Ćwiczenia rozluźniające (zalecane przy dłuższej pracy z komputerem
Autor: Piotr Dobiecki

2 Ćwiczenie 1 Stojąc lub siedząc, pochylamy głowę na boki na przemian w prawo i lewo oraz wykonujemy okręgi. W ten sposób rozluźniamy i rozciągamy mięśnie boczne szyi. Ćwiczenie działa profilaktycznie na stawy kręgosłupa szyjnego, przeciwdziała bólom promieniującym do stawów barkowych i ramion.

3 Ćwiczenie 2 Siedząc na krześle, mając wyprostowane plecy starać się dotknąć brodą do klatki piersiowej jak tylko najniżej sięgniemy. W ten sposób rozciągamy mięśnie szyi i karku. Wiercąc się przeciwdziałamy zastaniu się stawów i kręgosłupa.

4 Ćwiczenie 3 Na wysokości kolana chwytamy oburącz od spodu udo i przyciągamy do klatki piersiowej. Nie należy pochylać się do przodu. W ten sposób rozciągamy mięśnie uda.

5 Ćwiczenie 4 Ćwiczeni nadgarstków – wykonujemy ruchy okrężne oraz zgięcia dłoni.

6 Ćwiczenie 5 Spacer po schodach, wchodzenie i schodzenie. Proste, ale to dobre dla serca i wspaniały trening dla układu krążenia.

7 Ćwiczenie 6 Siedząc z opartymi plecami podnosimy nogę wyprostowaną w kolanie do oporu. Każda noga oddzielnie.

8 Ćwiczenie 7 Siedząc opieramy plecy o oparcie. Splatając palce rąk z tyłu za głową podnosimy oba ramiona do góry. W ten sposób rozciągamy mięśnie barków i mięśnie piersiowe.

9 Ćwiczenie 8 Przyciągamy podbródek do klatki piersiowej i pochylamy tułów w dół. Rękoma chwytamy za czubki palców nóg. W tej pozycji postarać się wytrzymać 0,5 - 1 minuty. W ten sposób rozciągamy mięśnie grzbietu, rozluźniamy więzadła kręgosłupa i przeciwdziałamy zesztywnieniom stawów kręgowych.


Pobierz ppt "Ćwiczenia rozluźniające (zalecane przy dłuższej pracy z komputerem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google