Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień kobiet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień kobiet."— Zapis prezentacji:

1 Dzień kobiet

2 Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.

3 Jak wyglądał Dzień Kobiet w Polsce?
W Polsce Dzień kobiet został zauważony dopiero po II wojnie. W zakładach pracy były życzenia i prezenty – rajstopy, mydełko albo kawa i obowiązkowo symboliczny tulipan, którego odbiór każda pracownica musiała pokwitować.

4 Trzeba pamiętać nie tylko w ten jeden dzień, że mycie garów, sprzątanie i gotowanie to niekoniecznie ulubione czynności każdej kobiety. Kobiety nie są służącymi mężczyzn, a posiadanie żony nie jest jednoznaczne z posiadaniem niewolnika. Czy każda z kobiet oczekuje kwiatków, perfum i innego rodzaju prezentów 8 marca? Niekoniecznie, chociaż, oczywiście, to miły gest. Każda kobieta, czy jest feministką, czy kurą domową czy - „normalną babką” lubi przecież miłe podarki.

5 Kobiety… Przeciętna kobieta krytykuje się średnio 36 razy na dzień
Kobiety… Przeciętna kobieta krytykuje się średnio 36 razy na dzień. Ale czy ma rację? Spójrzmy: Kobiecy słuch funkcjonuje sprawniej: kobieta lepiej słyszy, przypadkowe melodie łatwiej wpadają w ucho. Smak kobiet także jest lepszy. Odczuwają go silniej, także nos jest lepszy niż nos mężczyzn. Wrażliwiej i dokładniej odczuwają zapachy. Co do wzroku – tu także wiodą prym – kobiece oko odróżnia więcej odcieni, zatem my widzą– indygo, turkus i lazuryt a mężczyzna po prostu – niebieski. Żyją dłużej. Bardziej dbają o zdrowie i przeżywają płeć brzydką średnio o 6 lat. Kobiety genetycznie są silniejsze niż mężczyźni.  Już jako dziewczynki wodzą rej – szybciej uczą się czytać, pisać, liczyć.

6 Trochę liczb: 60% kobiet nie przejdzie obojętnie obok witryny z napisem: „PROMOCJA”, „50%”, „WYPRZEDAŻ” – to także pozytyw, nie ma czego ukrywać – są po prostu bardziej spostrzegawcze. Średnio, kobieta wymawia słów dziennie (co oczywiście przemawia na ich korzyść). Chciałyby wydawać większe sumy pieniędzy na modę i urodę oraz wymienić zawartość swojej szafy na ubrania zgodne z trendami. Co dziesiąta chciałaby udać się na sesję fotograficzną, a 12 procent marzy o ubraniach od największych projektantów. Co trzecia Polka nie ma czasu na zakupy i oczywiście chciałaby mieć go więcej.

7 Na ogólne pytanie o największe marzenie do spełnienia, większość Polek odpowiada, że wiąże je ze zdrowiem. Dla  18 procent marzenia dotyczą rodziny, domu. 6 procent kobiet marzy o awansie zawodowym, natomiast 2 procenty swoje marzenia łączą ze zmianą wyglądu. Przeciętna kobieta spędza blisko rok w ciągu życia na staniu przed szafą i myśleniu "w co ja się ubiorę?" Badania dowodzą, że spędzają przed szafą około 16 minut każdego dnia roboczego oraz 14 minut w sobotni i niedzielny poranek.

8 Z okazji Dnia Kobiet, życzę Ci dużo zdrowia w szczególności
Z okazji Dnia Kobiet, życzę Ci dużo zdrowia w szczególności. Niech uśmiech na twojej twarzy zawsze gości, a życie nie sprawia trudności. Niech wiatr pieśń niesie ci radosną, abyś zawsze czuła się jak wiosną. Aby motyle na dłoni ci siadały i najskrytsze marzenia spełniały. Aby ptaki po niebie latały i twojego szczęścia szukały. Żeby z twoich oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy. W trudnych chwilach niech gwiazdy nad tobą czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalają. One nie pozwolą nigdy ci zginąć i żadnego szczęścia ominąć.

9 Wykonała Judyta Świętczak
Dziękuję za uwagę! Wykonała Judyta Świętczak

10 Źródła: wikipedia.pl poradnikmamy.pl e-zyczenia.pl


Pobierz ppt "Dzień kobiet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google